Trentino Friedrichshafenile sõnaõigust ei andnud, Juhkami mäng ebaõnnestus

Martti Juhkami tänases mängus rünnakul. | Foto: CEV

Meistrite liigas pidasid Martti Juhkami ja tema koduklubi Friedrichshafen E-alagrupi esimese “mulli” viimase kohtumise, kui kindlalt jäädi alla turniiri võõrustanud Itaalia hiiule Trentinole 0:3 (19:25, 18:25, 18:25).

Tegemist oli alagrupi liidrite duelliga, sest eelneval kahel päeval olid mõlemad meeskonnad alistanud nii valitseva Venemaa meistri Novosibirski Lokomotiivi kui ka Tšehhi klubi Karlovy Vary Karlovarsko.

Esimeses kahes kohtumises Saksamaa klubi üheks paremaks kerkinud eestlane täna oma mängumootorit käima ei saanud ja vahetati teises geimis pingile. Kui Novosibirski ja Karlovarsko vastu näitas meie mees suurepärast rünnakuprotsenti (vastavalt 65 ja 60), siis täna suutis rakverelane 10 tõstest realiseerida vaid 2 (20%), lisa tuli ühe bloki näol. Seega Juhkamilt kokku 3 punkti (-3).

Friedrichshafeni tulemuslikem oli Linus Weber 11 punktiga (+9.

Võitjate poolel tõid nii Alessandro Michieletto kui ka Srecko Lisinac 12 punkti (efektiivsus vastavalt +10 ja +9). Venelaste vastu viiendas geimis suisa 11 servi järjest löönud Nimir Abdel-Aziz tegi serviga paksu pahandust ka täna, lüües lühikesest mängust hoolimata 5 pallinguässa. Kokku tõi Hollandi koondislane 10 punkti (+4).

Kuna Meistrite liigas pääsevad veerandfinaali vaid viie alagrupi võitjad ja kolm paremat teise koha omanikku, võib juba praegu öelda, et Novosibirski ja Karlovarsko edasipääsuvõimalus on kahe kaotuse järel vaid teoreetiline. Teine “mull” on kavas veebruaris Saksamaal.