fbpx
Close

Trevor Clevenot Enardist, Eesti koondisest ja meie fännidest

Trevor Clevenot (nr.17) ja Prantsusmaa koondis. | Siim Semiskar/CEV

Tallinnas jätkuval võrkpalli EM-il kindlustas värske olümpiavõitja Prantsusmaa D-alagrupi esikoha sisuliselt juba esmaspäeval, kui alistas liidrite kaasahaaravas duellis 3:1 Saksamaa.

Kaks aastat tagasi Milano võistkonna ridades eurosarjas Saaremaa vastu mänginud ja nimetatud kohtumises 9 punkti (-1) toonud prantslasel Trevor Clevenot’l on head suhted Eesti koondise peatreeneri Cedric Enardiga, sest aastatel 2012-2016 esindati koos Toulouse’i võistkonda. Clevenot’ oli toona noor ja andekas mängija ning Enard peatreener.

“Ta usaldas noori mängijaid ja tegeles nendega palju. Toonasest Toulouse’i meeskonnast aitas ta noortest lisaks minule ju ka teisi tänaseid koondislasi Antoine Brizard’i ja Barthelemy Chinenyezet. See on üks tema tugevustest. Ma olen tänulik, et ta usaldas minusugust noorukit väljakule. Kuna ta oli mängijana temporündaja, siis ta seletas hästi lahti, kuidas blokis tegutsema peab. Samuti oleme Prantsusmaa koondises koos olnud, tema oli toona abitreener ja andis head nõu detailide osas, mida ise ei pannud tähelegi. Lisaks kõigele sellele on ta väljaspool platsi väga mõistlik ja hea inimene,” tuletas uuel hooajal Poola meisterklubis Jastrzebski Wegiel mängiv Clevenot meelde vanu aegu.

“Enardile meeldib ka nalja teha,” jätkas nurgaründaja. “Ja kui vahel oli võistkonnal vaja pead tuulutada, siis ta lubas näiteks mängijatel väljas ühe õlle teha. Sellised väiksed asjad mängivad tegelikult suurt rolli võistkonnaspordis.”

Mida on aga 27-aastasel mängumehel öelda Eesti koondise kohta? “Ma tean, et teil on mitmeid häid mehi puudu, aga sellest hoolimata on tegemist hea võistkonnaga. Eesti mängib hästi ka nendeta. Kindlasti annab see juurde, et te mängite kodus, kus teil on fännide poolt tekitatud hea atmosfäär. Usun, et neljapäeval tuleb Eesti ja Prantsusmaa mängul mõnus atmosfäär ja lahing. Peame olema täielikult fokusseeritud ja olen kindel, et tuleb raske mäng.”

D-alagrupi viimasele mängule on oodata täismaja publikut. “See on natukene veider meie jaoks, sest pole ammu nii suure rahvamassi ees mänginud. Ma olen väga õnnelik, et selline sündmus toimub publikuga ja teades Eesti fänne, siis kindlasti tehakse kõvasti lärmi ja luuakse mõnus atmosfäär. Pean ütlema, et ka korraldusliku poole pealt on kõik suurepärane – saal on väga ilus ja poolehoidjad teevad mängimise palju nauditavamaks,” polnud alates 2015. aastast Prantsusmaa koondist esindav Clevenot nii korraldajate kui ka fännide kiitmisega kitsi.

scroll to top