fbpx
Close

TTÜ noorteprojekti kolmas (ja otsustav?) aasta – medaliheitlusse sekkumine keeruline, kuid häid uudiseid jagub

TTÜ meeskond tänahommikusel treeningul Lilleküla gümnaasiumi spordisaalis. Vasakult Richard Orutar, Keiro Jõgisalu, Artur Pärtel, Mihkel Nuut, Chris Karlis Lepp, Aleksander Eerma, Janis Sirelpuu, ja Valentin Kordas, all Karl Stamm. | Foto: Karl Rinaldo

TTÜ võrkpalliklubi läheb uuele hooajale vastu lootusrikkalt, olgugi et meeskonna mullune rünnakuliider on klubist lahkunud.

Kui TTÜ paar aastat tagasi rahalistele raskustele viidates suurest mängust loobus, öeldi välja uus ja väga selge eesmärk: kolme hooajaga kasvatame välja noored mängumehed ja naaseme medaliheitlusse. Eelmisele hooajale tegigi TTÜ väga eduka lõpu: Eesti meistrivõistluste kohamängudes alistati tänaseks tegevuse lõpetanud Järvamaa 3:0, Rakverele kaotati aga ülinapilt 2:3. Tasuks seega kuues koht. Suvistel ülikoolide Euroopa meistrivõistlustel saadi tugevas konkurentsis – kaasa lõid näiteks Itaalia kõrgliiga mängumehed ja Türgi koondislased – tubli seitsmes koht.

Nüüd ongi kätte jõudnud see n-ö otsustav ehk kolmas hooaeg. Unistustesse on sekkunud vahepeal aga reaalne maailm, mis tähendab seda, et need, kes liiga hästi mängima hakkavad, liiguvad plaanitust varem suurematesse võistkondadesse.

Nii lahkus meeskonna eelmise hooaja rünnakuliider ja suvine koondise debütant Dimitri Korotkov hiljuti Belgia kõrgliigasse ja tekitas klubi tugevaima koha asemele tühimiku, mille täitmisega meeskonna peatreener Janis Sirelpuu nüüd tõsisemalt tegema peab hakkama. Tõsi, on ka vastupidiseid näiteid: üle-eelmisel aastal põhisidemängija rolli kandnud Aleksander Eerma tegi vaheaasta Saaremaa pingil, kuid on nüüdseks magistrandina TTÜ meeskonnas tagasi. Just selle mitmendat põlve võrkpalluri naasmise tõttu otsustas klubi ka mulluse põhimehe Tauno Lipuga koostööd mitte jätkata.

“Esimest korda noorteprojekti ajal on meeskonnas igale positsioonile kahe seitsmiku jagu mängijaid,” rõõmustab Sirelpuu, kes pidi eelmise hooaja läbi ajama vaid kahe temporündajaga. Tänavu jagub aga võrdsel tasemel mehi sisuliselt igale kohale. Näiteks nurgaründes peaks tekkima tihe konkurents põhikoosseisu kohtadele suisa nelja mehe vahel.

“Korotkovi ja Lipu liidrikoorma peaksid üle võtma eelkõige ilmselt Eerma ja Mihkel Nuut,” loodab Sirelpuu.

22-aastase Nuuda suhtes on klubil suured ootused ning pole sugugi välistatud, et vigastuspausilt naasnud talendikas Tarvo Täht peab leppima diagonaalründaja positsioonil varumehe rolliga.

“Mihkel tegi mullu meeletu arengu nii inimese kui võrkpallurina ja tema peaks tõesti meie rünnakuid vedama hakkama,” ütleb Sirelpuu.

“Missioon on ikkagi sama nagu varem – et noored saaksid tulla ülikooli ja samaaegselt tõsiselt võrkpalliga tegeleda,” räägib 41-aastane juhendaja, kes on võitnud TTÜ-ga kõik kohalikud tiitlid peale Eesti meistritiitli.

“Meie eesmärk oleks jõuda Balti liigas play-off’i,” lisab sidemängija Eerma. “Üritame tugevamaid näpistada. Meie põhikonkurent on tänavu aga ilmselt Tallinna Selver, mis on koostatud samuti sisuliselt vaid noortest. Meie selle aasta punt TTÜ-s on lahe. Kuna oleme kõik sarnases eas, on lõõpimist palju, aga see mõjubki meeskonnale hästi.”

TTÜ võimalik algkoosseis algaval hooajal:

Sidemängija: Aleksander Eerma (23)
Nurgaründajad: Richard Orutar (20) ja Keiro Jõgisalu (24)
Temporündajad: Ragnar Kalde (21) ja Jörgen Vanamõisa (22)
Diagonaalründaja: Mihkel Nuut (22)
Liberod: Chris Karlis Lepp (20) ja Karl Stamm (20)

Eeldatavad vahetusmängijad:

Sidemängija: Artur Pärtel (19)
Nurgaründajad: Valentin Kordas (19) ja Tamur Viidalepp (20)
Temporündajad: Markus Veltson (20) ja Kaur Palang (19)
Diagonaalründaja: Tarvo Täht (18)


Klubist lahkujad:

Dimitri Korotkov (nurgaründaja, siirdus Belgia klubisse Guibertin’i)
Tauno Lipp (sidemängija, hetkel klubita)
Rasmus Rohumets (sidemängija, hetkel klubita)

Klubiga liitujad: 

Aleksander Eerma (sidemängija, saabus Saaremaalt)
Markus Veltson (temporündaja, saabus Saaremaalt)
Keiro Jõgisalu (nurgaründaja, saabus Järvamaalt)
Kaur Palang (temporündaja, saabus Järvamaalt)

scroll to top