fbpx
Close

TÜ/Bigbank elas üle äreva hetke, kuid alistas nurgaründajate toel Leedu klubi

Tartu Ülikool/Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Naiste Balti liigas sai hooaja 11. võidu TÜ/Bigbank, kes suutis võõrsil pärast avageimi kindlat kaotust seljatada Alytause naiskonna 3:1 (16:25, 25:21, 25:20, 25:23).

Kohtumise favoriidiks olnud Tartu sai kohe avageimis kaela külma dušši, kui vaatus kaotati üheksa punktiga. Seejärel kosuti ja järgnevad kolm geimi suudeti enda kasuks kallutada. Tartlannade poolel kogusid ainsatena kahekohalise punktisumma nurgaründajad Kadi Kalm ja Ingrid Kiisk, kes tõid vastavalt 18 ja 13 punkti (+10 ja +1). Eesti klubi sai serve vastu suisa 69-protsendiliselt, kuid see-eest suudeti rünnakuid lahendada kõigest 27-protsendiliselt, lisa tuli 12 bloki ja 10 ässa näol.

Alytause resultatiivseimaks kerkis Jekaterina Kovalskaja, kes tõi 15 punkti (+7). Kui statistikat uskuda, siis oli leedulannade vastuvõtt koguni 80%, kuid sarnaselt Tartu klubile oli ka nende rünnak 27%, lisaks saadi kirja 9 blokki ja löödi 7 ässa.

Liigatabelis jätkab TÜ/Bigbank TalTech/Tradehouse (37 punkti) järel teisel kohal, olles kogunud 13 mänguga 30 punkti. Alytaus paikneb 11 punktiga kuuendal kohal.

TÜ/Bigbank peab Balti liiga raames järgmise mängu homme, kui võõrsil kohtutakse Kaunasega.

scroll to top