fbpx
Close

TÜ/Bigbank loobus rahalistel kaalutlustel Kristjan Kaisi teenetest, lahkuvad ka mitmed põhitegijad

Kristjan Kais. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskond otsustas loobuda peatreener Kristjan Kaisi teenetest. Endise tipprannavõrkpalluri saldosse jäi pooleteise Tartut juhendatud hooaja jooksul üks Eesti meistritiitel ja karikavõit.

“Koroonaviiruse levikust tingitud kriisi tõttu langeb naiskonna eelarve märgatavalt ja me ei saanud Kristjanile enam uut lepingut pakkuda. Ka võistkond nooreneb oluliselt,” ütles klubi mänedžer Hendrik Rikand.

Keerulises olukorras võtab naiskonna juhendamise üle ilmselt just 34-aastane Rikand, kes on olnud viimased neli aastat klubi abitreener Andrei Ojametsa ja Kaisi kõrval.

“Mängime Balti liigat edasi, sest Eesti meistrivõistluste nelja või viie mängu pärast poleks mõtet seda asja teha,” sõnas Rikand.

Nagu amatöörtasemel tegutsevates Eesti naiskondades tavaks, pole juulis veel mitmed mängijad uue hooaja osas otsust langetanud. Nii palju on siiski tänaseks selge, et kindlasti lahkub naiskonnast nende tänavune rünnakuliider, kogenud saarlanna Kadi Kalm, kes siirdub Tšehhisse õppima. Samuti ei jätka naiskonnas mängimist Soome kõrgliigaklubi Pihtipudase LiigaPlokiga käed löönud nurgaründaja Ingrid Kiisk, teistkordselt emaks saav diagonaalründaja Kerttu Lääne ja madalamal tasemel mängimist jätkav teine sidemängija Ann Starkopf.

Vähetõenäoline on Rikandi sõnul ka Tallinnasse õppima ja elama siirduva põhisidemängija Liis Noormetsa jätkamine, kuigi temaga üritab klubi veel rääkida. Sugugi kindel pole ka Laura Reiteri, Mari Araku ja Renate Pika tulevik. Juba mullu loobus tõsisemal tasemel saalivõrkpallist naiskonna pikaaegne võtmemängija Kertti Külm.

Tartu naiskonna 2016. aastal Andrei Ojametsa tüüri juurde tulemisega alguse saanud tõus Eesti paremikku on seega läbi saanud ning kõige kõrgemate kohtade eest võistkond uuel hooajal enam ei heitle. Tegevuse lõpetamist klubijuhid siiski ei kaalunud, et anda võimalus noortele ja loodetavasti mõne aasta pärast tagasi esikohaheitlusse kerkida.

“Jätkajaid on siiski samuti,” lisas Rikand. “Liberod Marje Ruul (varem Rosenblatt) ja Mailis Pajumägi on huvitatud jätkamisest, samuti ilmselt Ingris Suvi, Katariina Vengerfeldt, Annabel Huik ja Kristel Sild. Eesmärk on hakata Võruga pronksi eest heitlema, sest TalTech/Tradehouse ja Audentese SG/Noortekoondis jagavad uuel hooajal ilmselt kullad omavahel ära.”

scroll to top