TÜ/Bigbank mängis poolehoidjate närvidega, kuid võitis ikkagi ilusa mänguga Balti liiga pronksi

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskond rõõmustamas pärast pronksimängu viimast punkti. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Naiste Balti liiga finaalturniiril teenis teist aastat järjest pronksmedali Tartu Ülikool/Bigbank, kes alistas tänases medalimängus 3:0 (19, 10, 23) Leedu esiklubi Kaunase.

Finaalturniiri võõrustajad võitsid kaks esimest geimi ülikindlalt ja juhtisid kolmandat juba 21:15, kuid lasid seejärel mitme järjestikuse eksimusega vastasel veel 22:22 viigiseisuni jõuda. Närvesöövast lõpust hoolimata õnnestus Bigbankil lõpuks mäng ikkagi enda kasuks pöörata ja võita kolmas geim 25:23.

Ilusa mängu tegi kogu Tartu võistkond. Ingrid Kiisk kogus üleplatsinaisena 19 (+9, rünnak 53%), Annabel Huik 13 (+11, rünnak 55%) ja Ingris Suvi 12 punkti (+7). Tegu oli Hendrik Rikandi esimese medaliga naiskonna peatreenerina, varasemalt tegutses ta aastaid Andrei Ojametsa ja Kristjan Kaisi kõrval abitreenerina. Samuti oli medal kaptenina esimeseks sidemängijale Ann Starkopfile. Kaunasele tõid õed Vilte Bogdanovicja Egle Makauskaite vastavalt 13 (+7) ja 8 punkti (-2).

Kell 15.00 kohtuvad eelmise aasta kulladuelli kordusmängus TalTech/Tradehouse ja Riia Võrkpallikool. Mullu võttis 0:2 kaotusseisu jäämisest hoolimata 3:2 võidu Riia.

Tartu Ülikool/Bigbank. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee