TÜ/Bigbank päästis Eesti klubiajaloo ühes erilisemas mängus viis meistritiitli-palli ja viis seeria viiendasse lahingusse!

Tartu Ülikool/Bigbank peale finaalseeria neljanda mängu uskumatut võitu. | Foto: Kertu Laak

Eesti naiste spordis on täna suur medalimängude päev, sest vaid loetud minutid pärast TalTech/Nordaidi triumfi korvpalli meistriliigas oli võrkpallis võimalik Maarjamaa parimaks võistkonnaks kerkida Tallinna Ülikool/Kikasel, kes luhtas seeria neljandas mängus aga ohtralt meistritiitli-palle ja pidi lõpuks vanduma Tartu Ülikool/Bigbankile alla tulemusega 2:3 (27:25, 25:18, 12:25, 24:26, 14:16). Tegu oli Eesti võrkpalli lähiajaloo ühe erilisema kohtumisega.

Seeria neljas mäng, kus TLÜ võit toonuks Sten Esnale peatreenerina ja paljudele naistele mängijatena täiskasvanu klassis elu esimese Eesti meistritiitli, pakkus ohtralt närvikõdi mõlema võistkonna poolehoidjatele. Ajalooliseks kujunes neljas vaatus, kus TLÜ luhtas 24:19 seisul suisa viis meistritiitli-palli ja kaotas geimi 24:26. Hendrik Rikandi juhendatava Bigbanki tõi lootusetust seisust mängu tagasi Ingris Suvi imeline serviseeria, kogu naiskonna ennastohverdav kaitsemäng ja vahetusest sekkunud Renate Pika suurepärane rünnakutäpsus.

Viiendas geimis pääsesid tartlased eelmise geimi hea lõpu pealt kiiresti suurelt juhtima ja olid veel ees 9:6, ent andsid edu käest ja lasid külalistel viigistada 13:13 ja 14:14. Mängu otsustas Bigbanki edukas blokk, mis tõi mängu lõppskooriks tabloole Tartu 16:14 geimi- ja 3:2 mänguvõidu. Statistika leiab siit.

Tänasega sai seega jätku finaalseeria senine muster, kus koduvõistkond suutis võtta võidu. Seeria jätkub 2:2 viigiseisult viie päeva pärast ehk järgmisel teisipäeval Tallinna Ülikooli spordihoones. Kahjuks algab vähemalt praeguse info kohaselt ka naiste pronksiseeria otsustav ehk viies mäng Audentese SG/Noortekoondise ja Viljandi Metalli vahel pealinnas täpselt samal ajal ehk teisipäeval kell 19.