fbpx
Close

TÜ/Bigbank toob värsked emad väljakule tagasi, kõik “välismängijad” samuti juba paigas

Tartu Ülikooli naiskond 2018. aasta kevadel Eesti meistrina. | Foto: SK Duo

Valitsev Eesti võrkpallimeister Tartu Ülikool Bigbank on kahe hooaja vahel muutunud märksa tugevamaks, sest vähemalt kolm emaks saanud mängijat naaseb palliplatsile.

“Naiskond on nüüdseks enam-vähem komplekteeritud. Kui möödunud hooaega võis Tartus nimetada beebibuumi aastaks, siis algaval hooajal ootab ees noorte emade comeback,” ütles naiskonna mänedžer Hendrik Rikand. Värsketest emadest on väljakule naasmas libero Marje Rosenblatt, universaal Kerttu Lääne ja sidemängija Ann Starkopf.

“Ka kõik välismängijad* on kohal – tullakse nii Võrust, Viljandist, Elvast, Kambjast, Ülenurmelt, Keilast kui ka Saaremaalt. Isegi Tallinnast on huvilisi uksele koputamas,” jätkas Rikand lõbusal toonil. Naiskonna juhendamist jätkab teist hooaega Kristjan Kais, kellega sõlmiti aastane lepingupikendus. Mängijatest lähevad uuele hooajale Tartus vastu sisuliselt kõik senised põhitegijad, muuhulgas ka Eesti koondise kogemustega Ingrid Kiisk, Mari Arak ja Liis Noormets.

Põhitegijatest lahkub naiskonnast vaid Jade Šadeiko, kes asub õppima ja treenima Ameerika Ühendriikides. Küsimärgi all on aga universaalse Kertti Külma karjääri jätkamine.

“Kertti kohal on küsimärgid õhus, kuna teda kummitab jätkuvalt eelmisel hooajal saadud hüppeliigesetrauma. Loodame, et ta otsustab siiski jätkamise kasuks,” lisas Rikand.

Küsimusele, kas Tartu ülekaal koduses liigas muutub senisest veelgi suuremaks, vastas Rikand üllatuslikult eitavalt. “Kuulduste järgi on TalTechiga liitumas kaks koondise põhitegijat, mis tähendaks, et meil läheks tiitli võitmine väga keeruliseks.”

Tartu Ülikool/Bigbanki võimalik algkoosseis uuel hooajal: Liis Noormets, Ingrid Kiisk, Kadi Kalm (Renate Pikk), Laura Reiter, Mari Arak, Ingris Suvi, Siiri Mari Sikk ja Marje Rosenblatt.

*Eesti naiste meistriliiga on amatöörliiga, kus ühtegi leegionäri tegelikult uuel hooajal ilmselt ei mängi.

Loe meenutuseks: Tartu Ülikool Bigbanki naiskonna superhooajale järgnes seninägematu beebibuum

scroll to top