TÜ/Bigbank tuli rongi alt välja ning alistas Balti liiga põnevuskohtumises tiitlikaitsja

TÜ/Bigbank tänases mängus. | Foto: Võrkpall24

Täna ainsa Eesti klubina naiste Balti liigas võistlustules olnud TÜ/Bigbank sai hooaja kuuenda võidu, kui eelmise hooaja finalistide heitluses alistati Leedu naiskond Alytaus tulemusega 3:2 (25:21, 23:25, 21:25, 29:27, 15:13).

Vaid kaheksa palluriga mängule sõitnud valitseva Balti liiga meistri Alytause jaoks ei ole hooaeg alanud sugugi hästi, kui kuuest mängust on teenitud vaid üks võit ja tabelis asutakse 9 naiskonna konkurentsis eelviimasel ehk kaheksandal kohal. Seevastu tartlannad said täna tabelisse kahe kaotuse kõrvale kuuenda võidu.

Endise tipprannavõrkpalluri Kristjan Kaisi hoolealused võitsid avavaatuse, kuid kaotasid seejärel kaks järgmist. Eesti klubil oli seega selg vastu seina. Pingega tuldi toime ja neljas geim lõppes haaravas heitluses meie naiskonna napi paremusega 29:27 – oli aeg otsustavaks vaatuseks. Viiendas geimis käis mäng mõlemalt poolelt üles-alla, kuid jämedam ots jäi Tartu klubile, kes võitsi viienda geimi 15:13 ja ühtlasi kogu kohtumise 3:2.

Võitjate parimad olid 21 punktiga nii Kadi Kalm kui ka eelnevatel hooaegadel keskblokeerijana tegutsenud, kuid selleks hooajaks nurgaründaja positsioonile liikunud Renate Pikk (kasutagur vastavalt +10 ja +14). Tartlannade vastuvõtt oli 55%, rünnak 39%, lisaks saadi 9 punkti blokiga ja löödi 6 ässa.

Alytause resultatiivseimaks kerkis 26 punktiga (+14) Jekaterina Kovalskaja. Leedu klubi vastuvõtt oli 43%, rünnak 38%, lisa tuli 11 bloki ja 8 ässa näol.

Liigatabelis hoiab Tartu jätkuvalt kolmandat kohta olles kogunud 15 punkti.

Järgmise Balti liiga kohtumise peab Eesti klubi homme, kui kell 13 võõrustatakse tabeli kuuendat Kaunase naiskonda.

Tänase päeva esimeses kohtumises alistas Riia Võrkpallikool 3:2 Aušrine.