fbpx
Close

TÜ/Bigbank võitis põneva avamängu ja on neljandat aastat järjest karikafinaali lävel

Ingris Suvi kerkis avamängus üleplatsinaiseks. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Naiste karikavõistluste teise poolfinaalseeria avamäng pakkus pealtvaatajatele põnevusetenduse, mis lõppes Tartu Ülikool/Bigbanki võiduga Audentese SG/Noortekoondise üle. TalTech/Tradehouse’i finaalivastane selgub täna ehk pühapäeval, vahendab volley.ee.

Koduväljakul mänginud Tartu jäi 1:2 kaotusseisu, kuid võitis neljanda ja viienda ning saavutas 3:2 (-19, 22, -19, 19, 12) võidu. Mängu kordus on nähtav SIIN. 

Tartlannade mänguvankrit vedanud Ingris Suvi realiseeris 58 tõstest 21 (36%), kogudes mängu lõpuks üleplatsimängijana 25 punkti. Ligi pooled tartlannade blokipunktidest noppinud Laura Reiter lisas võitu 15 punkti. Reiteri kasuteguriks kujunes +13 ja Suvi omaks +12. Külaliste punktid jagunesid ühtlasemalt – Eva Liisa Kuivonen tõi 17 (+10), Kätriin Põld 15 (+14), Liisbet Pill 12 ning Elina Lebedeva (+7) ja Maren Mõrd 11 punkti (+2).

Rünnakul näitasid võitjad 30-protsendilist ja kaotajad 29-protsendilist efektiivsust. Pallingu vastuvõtul oli omakorda veidi kindlam Audentese SG/Noortekoondis, jäädes peale protsentidega 37-31. Blokipunkte kogusid tartlannad 11 ja serviässasid 8, kaotajate analoogsed näitajad olid 17 ja 9.

Tegemist on naiskondade teise omavahelise kohtumisega tänavusel hooajal. Esimesel korral saavutas Tartu Balti liigas 3:0 (22, 14, 20) võidu. Teine finalist saab selgeks täna Audentese Spordihoones, kui kell 13 on kavas seeria kordusetendus. Audentese SG/Noortekoondis vajab edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu, 3:2 võidu korral mängitakse kuldne geim. Ülejäänud tulemused viivad finaali Tartu esinduse. Mängu otseülekanne on nähtav SIIN. Tartlannad on mänginud karikafinaalis kolm viimast aastat, seejuures kahel viimasel korral on nende vastaseks olnud just TalTech.

scroll to top