fbpx
Close

Türgi imemees: mul on raske sõnadesse panna, kui palju võit Eesti üle meile tähendas

Õnnelik Adis Lagumdzija pärast eilset poolfinaali. | Foto: Karl Rinaldo

Türgi rahvusmeeskond parandas mulluse vea ning jõudis eile Euroopa Kuldliigas finaali, alistades teises poolfinaalis Eesti 3:1. Üleplatsimeheks kerkis oodatult türklaste uus superstaar, esimest aastat koondises põhirolli kandev Adis Lagumdzija.

“See oli väga keeruline mäng. Mul on raske sõnadesse panna, kui palju meie jaoks võit Eesti üle tähendab. Oleme nüüd finaalis ja pääseme Challenger Cupile mängima koha eest Rahvuste liigas. Olen väga õnnelik!” sõnas 25 punkti (+18) toonud Lagumdzija pärast mängu, lai naeratus näol, Võrkpall24.ee’le.

“Kui sa iseendasse ei usu, siis pole võimalik võita. Tunneme Eesti koondist hästi, kuna Robert (Täht) ja Oliver (Venno) kuulusid lõppenud hooajal Türgi liiga paremate ründajate hulka. Oskasime seetõttu rasket mängu oodata. Ma arvan, et mängu otsustas meie serv. Me olime selles elemendis Eestist paremad. Tõsi, oleme teadlikud, et Eesti ei mänginud oma parima meeskonnaga.”

Saku suurhallis 2500-pealise publiku ees oli Bosnia taustaga Lagumdzija sõnul mõnus mängida.

“Oleme harjunud sellise atmosfääriga, sest Türgis on saalis kogu aeg mitu tuhat pealtvaatajat. Meil on samuti imelised võrkpallifännid,” ütles 204-sentimeetrine diagonaalründaja.

Lagumdzija moodustas tänavu Türgi tippklubis Izmiri Arkases tugeva ründeduo Robert Tähega. Koos mängitud ajast jäid Izmiris ka uuel hooajal karjääri jätkaval mehel vaid head mälestused.

“Meil oli väga hea hooaeg ning me võinuks ka Türgi meistriks tulla, kuid jäime napilt teiseks. Ma loodan, et mängime Robiga koos ka kunagi tulevikus. Soovin talle Perugias edu.”

Tänaõhtuses finaalis kohtub Türgi Valgevenega, kes üllatas esimeses poolfinaalis Hollandit. Favoriidikoormat Lagumdzija enda õlgadele võtta ei soovi.

“Ma ei saa öelda, et Türgi on finaalis favoriit, kuna Valgevene võitis poolfinaalis väga tugevat Hollandit. Peame endalt küsima, mida valgevenelased nii hästi tegid, et nad suutsid sellist meeskonda 3:1 võita. Valmistume finaaliks väga tõsiselt, sest soovime esmakordselt Kuldliigas triumfeerida,” rääkis Lagumdzija.

Ent milline tulevik on Lagumdzijat ennast ees ootamas? “Ma loodan, et jõuan tulevikus maailma absoluutsesse tippu, näiteks Itaaliasse. Olen ju tegelikult alles 20-aastane. Kõige rohkem on mul arenguruumi kaitsemängus,” vastas sõbraliku olekuga imemees.

scroll to top