fbpx
Close

Türgi supermees Adis Lagumdzija – kes ta on ja kuidas teda peatada?

Kogu Türgi koondis loodab täna Adis Lagumdzijale (näoga kaamera poole). | Foto: CEV

Türgi rahvusmeeskonna vaieldamatu rünnakuliidrina saabus Tallinna Bosnia päritolu diagonaal Adis Lagumdzija.

Türgi liigas koos Robert Tähega Izmiri Arkase rünnakuid vedanud Lagumdzija näol on tegu tõelise pommitajaga, kel vanust 20 aastat, pikkust 204 sentimeetrit ja kaalu 100 kilo. Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiri läbisid türklased täiseduga paljuski just tänu tema võimsatele rünnakutele.

Taskuhäälingusaates “Kuldne geim” uurisime Eesti koondise liikmetelt Alar Rikbergilt ja Renee Teppanilt, mil moel on üldse võimalik Lagumdzijat peatada.

“Kindlasti pole ta päris Wilfredo Leon (maailma parimaks võrkpalluriks peetud kuubakas – toim.), ent ega Lagumdzija rünnakukõrgus ja -tugevus talle enam palju alla ei jää,” rääkis Rikberg. “Türgi liigas oli tal häid päevi rohkem kui Meistrite liigas, kus vastu tuli näiteks Itaalia kaitse-blokk süsteem Perugia näol või prantslaste Tours. Seal ta ei hiilanud. Jah, ta on hea mees, aga sõltub, kes on teisel pool võrku. Peame hea bloki ja kaitse ette ehitama.”

Eesti koondise üheks trumbiks peetakse võimsaid temporündajaid, kellel on kõrge blokk. Just see võiks olla ehk meede, kuidas Lagumdzijat takistada? “Tempomehed võiksid olla meie trump küll, aga ega sellest võimust, kõrgusest ja tugevusest kasu pole, kui korrektsuses vajaka jääb,” vastas Rikberg. “Ainus tempomees, kes on tänavu temporündajatest sada protsenti hästi mänginud blokis, on Andri Aganits. Tema tõesti hoiab ja üritab. Andri on tagasi tippvormis. Aga teiste tempomeeste kätest on paljud pallid ka tribüünidele lennanud.”

“Ma tahaksin öelda, et Eesti on poolfinaalis favoriit, kuid reaalsus on see, et üks meeskond läbis alagrupiturniiri täiseduga, teine tuli üle kivide ja kändude. Tõsi, võimalik, et meie jaoks olnuks need mängud teistsugused, kui me poleks korraldajana edasipääsu juba varem taganud. Ma arvan, et seis on tegelikult 50-50. Saab väga põnev mäng olema,” lisas Teppan.

Euroopa Kuldliiga poolfinaal Eesti ja Türgi vahel algab Saku suurhallis täna kell 19.00.

Kuula kogu Türgi koondist puudutavat arutelu pikemalt viimasest saatest (alates 37.00):

scroll to top