fbpx
Close

Ühistreeningust huvitavate küsimusteni – Leppik ja Maar tutvustasid Are koolis võrkpalli

Are kooli rõõmsad lapsed ühispildil koos Taavet Leppiku ja Silver Maariga. | Foto: pressiteade

Novembris korraldab Eesti võrkpalliliit külaskäike erinevatesse koolidesse, et tuua tippmängijaid laste juurde, jagada võrkpallivarustust ja viia läbi ühiseid treeninguid koos iidolitega.

“Võrkpallidessandi” avaakordiks oli koostöös Kultuurkapitali ja Pärnu VK-ga Pärnumaal Are põhikoolis läbi viidud võrkpallipäev, kus umbes sajalapselisele kooliperele jagasid treener Toomas Jasmini juhtimisel võrkpallinõu Credit24 meistriliiga mängijad Taavet Leppik ja Silver Maar.

Meeleolukas spordipäev algas kingituste jagamisega, sest EVF-i poolt oli lastele kaasa võetud kotiga uusi koolivõrkpalle.

“Vajasime just selliseid pehmemaid mänguvahendeid, millega väiksemad lapsed harjutada saaksid. Meil käib ka vahetundide ajal pidev võrkpallitoksimine,” muheles Are kooli kehalise kasvatuse õpetaja ja võrkpallitreener Evely Pajula, kes kiitis sama hingetõmbega ka Tori valla suhtumist võrkpalli. “Nad on meid jõudumööda alati aidanud,” tõdes Pajula.

Kohal oli ka Tori valla abivallavanem Jana Malõh, kelle sõnul on just Are selle Pärnu lähedal asuva valla tõeline võrkpallikants. Võrkpallitippude külaskäik oli suursündmuseks kogu koolile. “Tõeliselt hea oli vaadata, kuidas mängijad saavutasid lastega niivõrd hea kontakti,” jäi Pajula atraktiivse spordipäevaga rahule.

Pärnu VK tõi ergutuseks oma mängusärke

Pärnu VK teine treener ja kogenud lastejuhendaja Toomas Jasmin näitas lastele põhilisi võrkpallialaseid liikumisi ning rääkis põnevalt tehnikaõppimise tähtsusest. Tipptegijad Taavet Leppik ja Silver Maar demonstreerisid laste imetlevate pilkude all põhilisi võrkpallielemente ja tegid lõpus ka demonstratsioonmängu, kuhu kaasati ka Are kooli paremad pallurid.

Maar ja Leppik sõnasid justkui ühest suust, et koolijütside julgus ja entusiasm harjutuste kaasategemisel olid muljetavaldavad. “Lastel silmad särasid, kui nad palle taga ajasid,” tõdesid Maar ja Leppik rahulolevalt.

Pärnu VK mänedežeri Reio Tilga sõnul on tippvõrkpallurid jõudumööda ka varem väikestes maakonnakoolides käinud. Are lastelegi leidus nende spordikotist ergutuseks värvikirevaid klubi särke, millega kooli tublimaid treenijaid premeeriti.

Tublimate võrkpalluritena Pärnu VK särgi saanud Angeelika Urban, Pille-Riin Peks, Mirtel Niine ja Leho Hiienurm ütlesid uhkusega, et nad on oma koolivõistkonnaga jõudnud mitmel varasemal võistlusel ka pjedestaalile. “Täna meeldis see, et saime selliste mängijatega koos harjutada,” kinnitasid lapsid kooris ja lisasid, et treeningutel tahaks nad kogu aeg mängida. “Meile meeldib võrkpall nii väga.”

Meeleoluka spordipäeva lõpetasid laste poolt esitatud küsimused, kus muuhulgas taheti teada, kuidas Silver ja Taavet võrkpalli juurde jõudsid, mitu paari tasuta tosse nad karjääri jooksul on saanud ja mitmel korral välismaal on käinud.

EVF jätkab novembris võrkpallialaseid külaskäike ka teistesse Eesti koolidesse.

Näidistreeningu tublimad õpilased said autasuks Pärnu Võrkpalliklubi särgid. | Foto: pressiteade

Tekst: Rando Soome/Eesti võrkpalliliit

scroll to top