fbpx
Close

Ühtlaselt tegutsenud TalTech/Tradehouse krooniti paariaastase pausi järel naiste karikavõitjaks

TalTech/Tradehouse pärast viimast punkti rõõmustamas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Täna selgus Tallinnas Saku suurhallis Eesti naiste karikavõitja, kui TalTech/Tradehouse alistas enam kui 1000-pealise publiku silme all 3:1 (25:12, 23:25, 26:24, 25:20) tiitlikaitsja TÜ/Bigbanki. 

Tänavusel hooajal on naiskonnad kohtunud korra, kui novembris võttis kindla 3:0 võidu Tallinna esindus. Enne mängu pandi favoriidikoorem Taltech/Tradehouse’i õlgadele, kes on toonud välismaalt koduliigasse pallima sellised Eesti koondislased nagu Julija Mõnnakmäe, Kristel Moori ja Kaisa Bahmatševi.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis 13 punktiga (+7) Maria Säästla, korraliku esituse tegi ka temporündaja Eliisa Peit, kes kogus 12 punkti (+11). TalTech/Tradehouse vastuvõtt oli 37%, rünnak 40%, lisa tuli 9 bloki ja 8 ässa näol.

Tartlannade tulemuslikem oli Kadi Kalm 19 punktiga (+11), Ingris Suvi lisas 14 punkti (+2). Taaralinnaklubi vastuvõtt oli 36%, rünnakui lahendati 31-protsendiliselt, lisaks saadi 8 blokki ja löödi 9 ässa.

Tallinna Tehnikaülikool võitis esmakordselt Eesti karika 2014. aastal Tiit Kõivu juhendamisel, teist korda triumfeeriti aasta hiljem juba Marko Meti juhendamisel. Kahel viimasel aastal oli karika võitnud Tartu naiskond.

Meeste karikavõistluste finaalis kohtuvad Saaremaa ja Tartu Bigbank. Pall pandi Saku suurhallis mängu kell 17.00.

scroll to top