fbpx
Close

Üks põhimees väljas, teine võimsalt tagasi: Tartu Bigbank võitis kodupubliku toel Läti esiklubi

Tartu Bigbank pärast tänast võitu. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24

Credit24 Meistriliigas peeti mitmenädalase pausi järel esimene kohtumine publiku ees, kui Tartu Bigbank sai koduväljakul saja pealtvaataja toel 3:0 (16, 20, 23) jagu Jekabpilsi Lušist.

Kohtumisest jäi eemale Tartu ja ühtlasi kogu liiga kogenuim mängija, 41-aastane sidemängija ja kapten Kert Toobal, kes pole juba mõnda aega seljaprobleemi tõttu pallitreeninguid kaasa teinud. Meeskonna algkoosseisu lülitas peatreener Alar Rikberg seetõttu 27-aastase Ronald Järve, kes sai oma tööga kenasti hakkama ja tüüris tartlased võiduni.

Kui Toobal jäi esmakordselt tänavusel hooajal mängust kõrvale (soojenduse tegi ta siiski kaasa), siis esimese ametliku mängu sai Balti liigas sel hooajal kirja Eesti koondise temporündaja Alex Saaremaa, kes kuulus Siim Päidi asemel algkoosseisu ja näitas kohe end väga heast küljest. 19-aastane Saaremaa realiseeris 13 tõstest 9 (69%) ja pani 6 punkti toonud blokki, kogudes üleplatsimehena suisa 15 punkti (+9). Märt Tammearu lisas 14 (+7), Siim Põlluäär 11 (+6) ja Albert Hurt 9 punkti (+5).

Jekabpilsi tulemuslikem oli kogu liiga tänavuse hooaja üks resultatiivseimaid mehi Kristaps Šmits, kes kogus 10 punkti (0). Tartlased said Läti koondise nurgamehe takistamisega tegelikult hästi hakkama, sest Šmits realiseeris 25 tõstest vaid 8 (31%). Jekabpilsi peatreener Marcis Obrumans kasutas mängu jooksul kolme erinevat diagonaalründajat, neist enim punkte tõi Pavels Jemeljanovs, kelle arvele kanti 8 punkti (+5).

Liiga liidrina jätkab Saaremaa, kes on kogunud kümne mänguga 9 võitu ja 26 punkti. Bigbank kerkis tänu kindlale võidule tabelis teiseks, möödudes just Läti esiklubist Jekabpilsist. Punkte on meeskondadel nüüd vastavalt 18 ja 16.

Nädalavahetusel peetakse Eesti klubide osalusel Balti liigas vaid kaks kohtumist, kui Pärnu võõrustab laupäeval kell 17 Jekabpilsi ja pühapäeval kell 17 telemängus Tartut.

Tabeliseis.
scroll to top