fbpx
Close

ÜLEMINEK: Noortele panustava Tallinna Selveriga liitub 23-aastane Kanada nurgaründaja

Kanadast pärit Pierce Johnson (nr 7) vahetab ülikooliklubi Tallinna Selveri vastu. | Foto: Windsor Lancersi kodulehekülg

Pärast koondisemänge on sügisel Eestis taas algamas klubihooaeg. Septembri jooksul üritavad Eesti klubid veel võtta võistkondade komplekteerimises viimast ning vastu astuda pikale hooajale parimas võimalikus koosseisus. Tallinna Selver koosneb uuel hooajal peamiselt andekatest noormängijatest, lombi tagant tuleb appi Kanada pallur.

Uurisime Tallinna Selveri tegevjuhilt Lauri Kasperilt, kuidas läheb eelmisel hooajal Balti liigas triumfeerinud klubi käekäik uue hooaja eel.

Seda oli juba eelmise hooaja lõpus eeldada, et suure tõenäosusega trio Renee Teppan, Andrus Raadik ja Kristo Kollo Selveri ridades ei jätka. Seda kinnitas ka Kasper: “Jah, sellega olime arvestanud. Eelduslikult on nende koht taas välismaal.”

Algaval hooajal rõhub pealinnaklubi peamiselt noormängijatele, keda treeningutele on juba kaasatud mitmeid. “Ülejäänud Eesti mängijad peaksid ilusti-kenasti jätkama. Oleme toonud oma noorteklubist uusi mängijaid juurde,” sõnas Kasper.

Treeningutel on nähtud ka Karl Maidlet ja Mihkel Nuuta, ent nende koha pealt on veel asjalood lahtised: “Lõplikud kokkuleped on tegemata, mismoodi ja millises mahus nad kaasa löövad. Tahaks loota, et nad siiski on meil mõlemad täitsa olemas.”

Uue täiendusena liitub Andres Toobali käe all tegutseva klubiga Kanadast pärit nurgaründaja Pierce Johnson. “Ega me ise ka temast väga palju ei tea. Skautimise oleme ära teinud, profiililt peaks ta meile sobima. Aga seda ei tea kunagi, kui tullakse üle lombi ülikoolist, kuidas siis Euroopaga kohanemine läheb,” selgitas Kasper.

Kui kõik läheb plaanide kohaselt, siis võib 23-aastast, kahel korral Kanada üliõpilaskoondist suveuniversiaadilgi esindanud pallurit platsil näha juba septembrikuistes kontrollmängudes.

Uue hooaja eel võtab Selveri võistkond rahulikult ning kõrgeid eesmärke ei pane. “Meil on lihtne: me läheme igat mängu nö. nullist mängima, mingeid pingeid me peale endale ei pane. Tahame areneda eelkõige individuaalsetelt oskustelt, et meie noored mängijad oleks edaspidi Euroopa võrkpalliturul konkurentsivõimelisemad,” sõnas klubi tegevjuht.

Praegusel hetkel koondisega EM-il kaasa lööv Renet Vanker on taas pealinnaklubi punast särki selga tõmbamas. Naljatledes lausub Kasper: “Kui viimasel hetkel kuskilt Itaaliast või Poolast mõni pakkumine tuleb, siis ega ma kätt ette ei pane, aga muidu on ta küll täitsa meie poiss!”

scroll to top