fbpx
Close

Ülemiste vollefestivali finaalis kohtusid kaks Eesti tipp-paari, võit läks Piigile ja Tiisaarele

Meeste turniiri esikolmik. Vasakult: Marko Sõna, Martin Ant, Urmas Piik, Rein Tiisaar, Argo Arak ja Karl Maidle. | Foto: Siim Semiskar/Ülemiste vollefestival

Pühapäeval nägi Võrkpall24 poolt korraldataval Ülemiste vollefestivali Alexela Cupil mängimas mitmeid Eesti tippe.

Meeste A- ja naiste B-taseme turniir tõi Beach House’i seekord kokku 20 vollepaari. Rohkem polnudki võimalik võistlejaid peale lasta, kuna meie kasutuses oli erandjuhul vaid kolm väljakud.

12 paari osalusel toimunud meeste A-taseme turniir kujunes ülekaalukalt sügise tugevaimaks, sest kaasa tegid möödunud suve Eesti meistrivõistluste medalistid Argo Arak, Urmas Piik, Rein Tiisaar ja Kaarel Kais ning nii saalivõrkpallis pikki aastaid Eesti paremate blokeerijate hulka kuulunud Siim Ennemuist, kes täna põlvemurede tõttu samuti just liivasele võrkpallile on pühendunud.

Värske Volle Akadeemia looja, 45-aastane Arak võttis oma Ülemiste vollefestivali debüüdil paariliseks paarkümmend aastat noorema mehe, Rakvere ridades 2017. aastal Balti liiga tšempioniks kroonitud Karl Maidle. Duo Arak/Maidle näitas B-alagrupis hirmkõva hoogu, võites Tartumaalt võistlema saabunud Steven Meiluse ja Rauno Kinki, Lääne-Virumaa meeste Karmo ja Viljo Arose ning talendikate noorte Hendrik Kose ja Joosep Vihandi vastu kõik mängud kindlalt (punktide vahe lõpuks 63:30!).
Veerandfinaalis tulid Tallinna Ülikooli esiliigavõistkonda kuuluvatele Arakule ja Maidlele vastu hiljutised B-taseme turniiri võitjad, vennad Kaido ja Tarmo Luik. Geimi algus oli tasavägine, kuid siis kukkusid favoriidid järjest servima ja võitsid mängu 21:7. Poolfinaalis sai näha Araku ja Maidle põnevat duelli turniiri suurimate üllatajate Marko Sõna ja Martin Anti vastu, ent võit ikkagi numbritega 21:17 tituleeritumatele meestele. Finaalipääs oli Arakul ja Maidlel seega käes.

Teise favoriidina läks turniirile vastu 2014. aasta Eesti meistrivõistluste pronksipaar Urmas Piik – Rein Tiisaar. Kogenud mängumehed, kes Araku ja Maidle kombel esiliigas samuti Tallinna Ülikooli esindanud, kuid nüüd rannavollele keskendunud, kuulusid A-alagruppi. Erinevalt Maidlest ja Arakust polnud Piigi ja Tiisaare esitused turniiri algfaasis veel sugugi kindlad. Turniiri alustati küll 21:17 võiduga vendade Luikede üle, ent seejärel kaotati numbritega 18:21 Sõnale ja Antile ning 19:21 noortest Eesti paremikku kuuluvale Joosep Põldmale ja tema paarilisele Karl Rinaldole. Sõna ja Ant võitsid alagrupi lõpuks kindlalt maksimaalsete punktidega, Piik ja Tiisaar pääsesid teisena veerandfinaali tänu surnud ringile.

Playoffiks madala asetuse saanud Piiki ja Tiisaart ootasid veerandfinaalis ees kolmanda alagrupi võitjad ehk Siim Ennemuist ja Kaarel Kais. Kahe kõva duo duell kujunes oodatult põnevaks, ent osav Piik ja kõrge lennuga Tiisaar mängisid otsustavatel hetkedel paremini ja võtsid 21:18 võidu. Poolfinaalis tulid neile vastu Meilus ja Kink, kes tegid küll tubli turniiri, aga enamat 14 punktist Piigi ja Tiisaare vastu ei saanud. Pronksimängus alistasid Sõna ja Ant Meiluse ja Kinki 21:18, mis tähendas, et Tartust tulnud mehed pidid pika kodutee ette võtma pelgalt lohutusauhinna ehk martsipani, ent loodetavasti ka mõnusate emotsioonidega.

Suur finaal vanade sõprade vahel pakkus oodatult kvaliteetset võrkpalli, mis kulges turniiri jooksul baarileti tagant spordijoogid leidnud ja üha enesekindlamalt tegutsema hakanud Piigi ja Tiisaare dikteerimisel. Mängu eel paika pandud suur strateegiline masterplan, mis tähendas tegelikult lihtsalt Araku peale servimist, töötas ning Piik ja Tiisaar, kes polnud juba pikka aega koos mänginud, teenisid finaalis lõpuks magusa 21:16 võidu. Kullamängus nägi mõlema paari poolt nii võitlejahinge kui ka mängu nautimist, tegi ka selle jälgimise meeldivaks.

Naiste B-taseme turniiril pääses võistlustulle kaheksa paari. Alagrupist edenesid võitjatena poolfinaali äsja Mallorcast laagrist saabunud Annemar Neiland ja Merike Errit ning B-alagrupis esikohaduellis kõrgeima asetusega Tartu duot Heleri Hansmani ja Maike Kadajat võitnud Olga Bõstrova ja Merilin Kuhi. Poolfinaalides jagus põnevust küllaga: Neiland ja Errit alistasid eelmise turniiri võitjad Hansmani ja Kadaja minimaalse vahega ehk 21:19, Bõstrova ja Kuhi olid aga 21:17 üle Marju Sillasoost ja Jaana Timofejevist.

Pronksimatšis seekord võitjas kahtlust ei tekkinud, sest Sillasoo ja Timofejev võtsid 21:13 võidu. Nii tuli ka naiste konkurentsis Tartu duol leppida neljanda kohaga. Kullamäng kujunes aga Neilandi ja Erriti šõuks. Tehes suure töö ära teravate servidega, suutsid Jõhvist pärit Neiland ja Kohila taustaga Errit vormistada lõppseisuks 21:14, kindlustades sedasi oma esimese ühise turniirivõidu Ülemiste vollefestivalil.

Meeste A-taseme lõppjärjestus:
1. Urmas Piik/Rein Tiisaar
2. Argo Arak/Karl Maidle
3. Marko Sõna/Martin Ant
4. Steven Meilus/Rauno Kink
5.-8. Siim Ennemuist/Kaarel Kais
5.-8. Jasper Laus/Martin Voit
5.-8. Silver Süld/Arnis Putnis
5.-8. Tarmo Luik/Kaido Luik
9.-10. Aivar Kukk/Madis Mäe
9.-10. Karmo Aros/Viljo Aros
11.-12. Hendrik Kose/Joosep Vihandi
11-12. Joosep Põldma/Karl Rinaldo

Naiste B-taseme lõppjärjestus:
1. Annemar Neiland/Merike Errit
2. Olga Bõstrova/Merilin Kuhi
3. Marju Sillasoo/Jaana Timofejev
4. Helerin Hansman/Maike Kadaja
5. Elina-Liis Rais/Diana Hludneva
6. Marilin Tilkson/Grete Adler
7. Helis Lipping/Lyane Lind
8. Kirke Lukas/Sandra Lepp

Ülemiste vollefestivali koostööpartnerid on E-Service AS, Karupoeg Puhh, Katlaabi OÜ, Selver, Vitamin Well Eesti, 4Teams, Alexela, Paf.com, Balsnack, Beach House Ülemiste, Ülemiste City.

scroll to top