fbpx
Close

ÜLEVAADE ITAALIAST | Üks klubi domineerib, Laaki ja Chierit ootab ees suur nädalavahetus

Kertu Laak (11) ja Chieri naiskond. | Foto: Arnaldo Fustini

Käesoleval nädalal selgitatakse Itaalias välja 2021. aasta naiste võrkpalli karikavõitja. “Coppa Italia” nimeline turniir on justkui eelroaks meistrivõistluste play-off’idele, mille võistluspaarid on juba põhiturniiri lõpuga selgeks saanud. Itaalia meister selgub aprillikuu jooksul.

“Coppa Italia” Final Four toimub sel nädalavahetusel San Marino linnriigi lähedal Rimini kuurortlinnas. Kertu Laagi koduklubi Chieri naiskond võitis üleeile veerandfinaalis 3:0 Trentinot ja sõidab seega täna Rimini poole, et laupäeval poolfinaalis Novara vastu finaalikoha eest võidelda. Esimese nelja hulgas olemine on juba igal juhul uhke ja saame pingevabalt poolfinaalis Novarale näidata, mida teha oskame.

“Coppa Italia” süsteem:

Nüüd aga pikemalt meistrivõistlustest, mille playoff algab pärast karikavõitja selgumist. Ilmselt polnud kellelegi suur üllatus, et tiitlikaitsja Conegliano kindlalt põhiturniiri võidu taskusse pistis. Sealjuures ei lastud raisku mitte ühtegi tabelipunkti, s.t. kõik mängud võideti kas 3:0 või 3:1. Conegliano on ilmselgelt suurfavoriit meistritiitlile ja ei leidu ilmselt palju neid, kes oma raha mõne teise naiskonna triumfi peale panna julgeks.

Põhiturniiri tabel kujunes lõpuks päris põnevaks, üldiselt pole võistkondade kogutud punktide vahed eriti suured. Näiteks neljas ja viies koht said lausa võrdse arvu punkte. Busto Arsizio neljas koht selgus väga dramaatiliselt viimase päeva võidu abil, sealjuures võrreldi lõpuks koguni võidetud ja kaotatud geimide suhet. “Neljas koht on ju jama,” võib mõni nüüd mõelda, kuid Itaalias ootab põhiturniiri esinelikut koht järgneva hooaja Meistrite Liigas. Viies peab leppima CEV Cupi mängimisega. Lisaks saab esinelik priipääsme playoff’i veerandfinaalidesse, samas kui kohad 5-12 mängivad lisaks ka eelringi. Järjekordne tõestus, et iga geim võib olla lõpuks kulla hinnaga.

Ka meie enda jaoks olid põhiturniiri viimased mängud ülisuure kaaluga. Kahjuks läks meil nii mõnegi “kohustusliku” võidu võtmisel olulisi punkte kaduma. Näiteks lasime tabeli alumise otsa klubil Perugial võita meie enda kodus kaks geimi, samamoodi suutsime Trentinot võita võõrsil alles viiendas geimis. Võidud saime kätte küll, aga kui lõplikku tabelit vaadata, siis meie 44 punkti ja 4. koha 45 punkti torkavad nüüd üsna kibedalt silma. 

Kui kuuenda kohani on tabel üsna tihe, siis sealt edasi tekib justkui teine tugevusgrupp. Autori koduklubi Chieri ja seitsmenda koha Cuneo vahe on lausa 19-punktiline. Samas on ka tabeli teine pool omavahel üsna lähestikku.

Juba paar vooru enne lõppakordi selgus aga võistkond, kes järgmisel hooajal A1 sarjas ei jätka. Selleks osutus Brescia, kes lõpetas hooaja 17 kogutud punkti ning 3 mänguvõiduga, millest kaks koguti viimase nelja vooru jooksul pärast vahetust peatreeneri toolil. Kahjuks saadi võiduvanker veerema lihtsalt natuke liiga hilja, et midagi päästa.

Põhiturniiri esimesed neli võistkonda kindlustasid koha veerandfinaalis, ülejäänud seltskond madistab enne veel ühe vooru veerandfinaali pääsemise nimel. Eestlase koduklubi Chieri läheb eelringis vastamisi põhiturniiri 11. koha omanikuga, Casalmaggiorega. Üleeile aga teatas Casalmaggiore viie mängija positiivsest viirusenäidust. Seega ootame liiga poolt täpsemat infot, kas ja kuidas mängude süsteemi meie jaoks muudetakse. Igal juhul ootab Chierit edasipääsu korral veerandfinaalis ees põhiturniiri kolmas naiskond Monza. 

Kui vaadata ülejäänud eelringide paare, siis kõige ühekülgsemad mängud peaksid ees ootama Scandicci (5. koht) ja Bergamo (12) vahel. Kui Meistrite liiga naiskond Scandicci vähegi oma taseme välja mängib ja Bergamo ülisuurt üllatust ei valmista. Üllatus võib sündida hoopis paaris Cuneo-Perugia (7-10), sest Perugia sai oma mängumootori käima alles päris hooaja lõpus ja Cuneol on omakorda hetkel koosseis vigastuste tõttu pisut lühenenud.

Eelring mängitakse kodus-võõrsil süsteemiga, vajadusel võetakse kasutusele kuldne geim. Nii veerand-, pool- kui superfinaal mängitakse kahe võiduni. Esimesed eelringi mängud on planeeritud kuupäevadele 20.-21. märts ja meister peaks selguma enne 25. aprilli.

Lõplik turniiritabel (punktid, võidud-kaotused):

 1. Imoco Volley Conegliano 72 (24-0)
 2. Igor Gorgonzola Novara 55 (19-5)
 3. Saugella Monza 54 (19-5)
 4. Unet E-Work Busto Arsizio 45 (15-9)
 5. Savino Del Bene Scandicci 45 (15-9)
 6. Reale Mutua Fenera Chieri 44 (14-10)
 7. Bosca S.Bernardo Cuneo 25 (10-14)
 8. Delta Despar Trentino 24 (8-16)
 9. Il Bisonte Firenze 22 (8-16)
 10. Bartoccini Fortinfissi Perugia 22 (8-16)
 11. Vbc èpiù Casalmaggiore 22 (7-17)
 12. Zanetti Bergamo 21 (6-18)
 13. Banca Valsabbina Millenium Brescia 17 (3-21)

Play-off süsteem:

scroll to top