fbpx
Close

ÜLEVAADE | Millise vormi pealt tulevad Tallinnasse meie vastased?

Foto: volley.ee

Eesti võrkpallimeeskond on koduseks suurturniiriks valmis. Seda tõestasid augustikuised kontrollmängud, kus koondise saldoks jäi 4 võitu ja viik. Kuidas on läinud aga meie alagrupikaaslastel?

Läti

Lõunanaabrid ei saa mänguvormi üle kuigi palju rõõmustada. Augusti alguses võideti küll Soomet kahel korral, ent pärast seda on lepitud kaotustega nii Tšehhile kui ka Kreekale. Lähemalt loe Läti mängudest Tšehhiga siit ja Kreekaga siit.

Läti koondis 2018. aastal. | Foto: CEV

Slovakkia

Erinevalt lätlastest on slovakkidel kulgenud EM-i eelsed treeningmängud võrdlemisi positiivsel noodil. Kaks nädalat tagasi võeti Põhja-Makedoonias Skopjes osa turniirist, kus lisaks võõrustajatele mängiti ka Montenegro koondisega. Viimasele ei loovutanud slovakid geimigi, võites 3:0 (25:18, 25:17, 25:15). Kodupubliku kurvastuseks tehti seisuga 3:1 (25:17, 21:25, 25:22, 25:22) selg prügiseks ka põhja-makedoonlastel.

Möödunud nädalalõpul võõrustati Slovakkias Nitra linnas samuti EM-iks valmistuvaid portugallasi. Esimeses kohtumises roniti 0:2 kaotusseisust küll välja, ent otsustav geim kuulus siiski külalistele 15:11. Päev hiljem tehti aga vigade parandus ning võeti 3:1 (25:18, 18:25, 25:18, 26:24) võit.

„Välja arvata teine geim, mängisime me side-outi (vastuvõtu järel rünnaku lahendamine – toim.) oluliselt paremini. Mängud näitasid, et arenguruumi on meil eelkõige rünnakul. Kaitses mängime hästi, seega on sellele hea rünnakut üles ehitada,“ selgitas pärast 3:1 võidumängu Slovakkia võrkpalliliidule antud intervjuus temporündaja Šimon Krajcovic.

210 cm pikkune Krajcovic lisas: „Portugal oli ideaalne vastane meie jaoks, sest on sarnase tasemega, nagu võistkonnad, kelle vastu me alagrupis edasipääsu eest võitlema hakkame.“

Slovakkia koondise diagonaalründaja Peter Michalovic rünnakul Portugali vastu. | Foto: Slovakkia võrkpalliliit

Saksamaa

Möödunud nädalalõpul võõrustasid sakslased Düreni linnas Hollandi koondist. Esimeses mängus võideti 3:1 (25:20, 25:23, 16:25, 25:21), ent teine kohtumine sama skooriga (19:25, 23:25, 25:21, 20:25) kaotati.

Sarnaselt Eestile jääb ka sakslastel EM-ilt kõrvale nende staažikaim sidemängija Lukas Kampa. „Suvel tehti Lukasele põlveoperatsioon, millest on ta hästi taastunud. Ent on liiga vara tal lasta EM-il suure koormuse all mängida,“ sõnas Saksamaa koondise itaallasest peatreener Andrea Giani.

Hoolimata Kampa eemale jäämisest on sakslaste ridades kogemust küllaga, sest koondisesse on naasnud tuleval hooajal Itaalia kõrgliigas Vero Volley Monza ridades palliv 36-aastane volletäht György Grozer. Tagasi on ka 31-aastane nurgaründaja Christian Fromm, kes kannab kaptenipaela.

„Võib-olla, kui Prantsusmaa kõrvale jätta, siis tahaksime kõik alagrupimängud võita ning siis vaatame, mis veel võimalik on. Kaheksandikfinaali jõudmine on kohustuslik,“ sõnas tuleval hooajal Ardo Kreegiga Prantsusmaal Arago de Sete’i ridades mängiv nurgaründaja Moritz Karlitzek.

György Grozer rünnakul mängus Hollandiga. | Foto: Saksamaa võrkpalliliit

Horvaatia

Olgugi et suve jooksul on Horvaatia rahvusmeeskond vähe võidurõõmu kogenud, sõidavad horvaadid siiski südika mängu pealt Tallinnasse. Viimati mängiti tugeva Türgi koondisega kaks viiegeimilist lahingut, mis küll mõlemad kaotati, kuid nendega suudeti näidata end heast küljest.

Suve jooksul on peetud treeningmänge ka Sloveenia ja Bulgaaria koondistega. Sloveeniat võita ei õnnestunud, kaotades kaks kohtumist 1:3 ja 0:3 ning mängides ühe 2:2 viiki. Bulgaariaga peetud ametlik sõprusmäng lõppes horvaatide 3:1 võiduga, päev varem oli kahe koosseisuga paralleelselt omavahel mängides saavutatud 3:0 võit ja 2:2 viik.

„Värskusest jääb meil vajaka, sest selja taga on poolteist kuud rasket treeningperioodi. Geimides tuleb veel sisse nn musti auke, kus loovutame vastasele punkte, kuid loodame, et EM-il oleme juba puhanud ning valmis võitluseks,“ selgitas pärast Türgiga mänge tuleval hooajal Venemaal Nižni Novgorodi võistkonnas palliv diagonaalründaja Leo Andric.

Horvaatia koondis. | Foto: Horvaatia võrkpalliliit

Prantsusmaa

Olümpiavõitjad prantslased on suurvõidu tähistamise järel asunud usinalt valmistuma EM-finaalturniiriks. Tallinnasse saabuvast 14 mängijast koguni 10 krooniti vähem kui kuu tagasi olümpiavõitjaks, puudu on vaid diagonaalründaja Stephen Boyer ja nurgaründaja Kevin Tillie. OM-i järel koondise tüüri juurest lahkunud Laurent Tillie asemel juhatab vägesid brasiillane Bernardo Rezende.

Uue peatreeneri käe all on peetud kaks mängu: mõlemal korral võideti Ukraina koondist 3:1. Esimeses kohtumises anti võimalus noorematele mängumeestele, võites 3:1 (25:23, 20:25, 25:19, 25:22). Teises 3:1 (25:23, 22:25, 25:22, 27:25) võidumatšis, kui kaasati ka puhanud olümpiavõitjaid, tõusis esile 21-aastane diagonaalründaja Theo Faure, kes kogus 65% efektiivsuse juures 28 punkti, sh 2 ässa ja 4 blokipunkti.

“Võtsime kaks nädalat pärast olümpiat aja maha. Oleme treeninud vaid kolm päeva. Seega on see tulemus igati hea. Uute treenerite käe all on olnud väga huvitav, sest nad on pärit mujalt ning näevad võrkpalli teistmoodi,” sõnas Ukrainaga mängude järel temporündaja Barthelemy Chinenyeze.

Tallinnasse sõidab Prantsusmaa ridades 10 olümpiavõitjat. | Foto: FIVB

Euroopa meistrivõistlused algavad kolmapäeval kell 19.00, kui Eesti koondis võõrustab Saku suurhallis Lätit.

scroll to top