fbpx
Close

Ülevaade | Millises seisus on Eesti rahvusmeeskond 17 päeva enne EM-i algust?

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond annab neil päevil Tartus viimast lihvi Euroopa meistrivõistlusteks. Võrkpall24 uuris koondise kaptenilt, oma viiendale suurturniirile lendavalt Kert Toobalilt, millises seisus koondis täna on.

“Treenime jätkuvalt suure hooga, midagi lihtsamaks pole läinud,” ütleb Toobal. “Peamine on see, et kõik mehed oleksid EM-il terved ja valmis meeskonda aitama.”

40-aastase Toobali sõnul on koondis tänavuseks suurturniiriks valmistunud Gheorghe Cretu käe all teistmoodi kui varasemalt.

“Kogu ettevalmistus on olnud teistsugune. Kuna EM-il on meeskondi varasema 16 asemel 24, siis on juba alagrupiturniir pikem ja füüsiliselt raskem (meeskond peab kuue päeva jooksul viis mängu – toim.). Eks seetõttu olegi treenerid tänavu meeste füüsilisele ja vastupidavusele varasemast veel rohkem rõhku pannud – et me turniiri ära kestaks,” selgitab Toobal.

Sidemängija rõhutab, et kõigi põhimeeste mängukõlbulikkus on hetkel võtmesõna, mis aitaks meeskonna taset võrreldes suve esimese poolega märgatavalt tõsta.

“Kui tahame EM-il midagi saavutada, peame kõigepealt oma põhikoosseisu terve ja ühise löögirusikana väljakule saama. See ongi olnud tänavuse aasta põhiprobleem, miks asjad pole nii jooksnud, nagu sooviksime. “Agasid” ja küsimärke on olnud palju. Teine asi on see, et me peame säilitama rahu. Ma ei võtnud suve esimest poolt sedasi, et asjad ei tulnud välja. See periood oligi eksperimenteerimiseks,” räägib Toobal.

Eesti koondis mängib homsest reedeni Soomes kohaliku meeskonnaga kolm sõpruskohtumist. Esmakordselt minnakse vastamisi Seinäjokis. Poolteist nädalat tagasi peetud matše Türgiga Toobal üle ei tähtsusta, sest nendes kohtumistes polnud kummagi meeskonna jaoks tulemus tähtis.

“Eks tegelikult algab lahtimängimine just Soomes ja lõpeb kodumängudes Valgevene ja Bulgaariaga,” kinnitab Toobal. “Üks asi on trennitegemine ja teine asi mänguolukorras proovimine. Kõige tähtsam on leida enda jaoks hea rütm ja enesekindlus. Peame tundma, et saame oma asjad tehtud. Praegu töötavad kõik ühes rütmis, kedagi järele aitama ei pea.”

Viimastel nädalatel on treeningutel löönud sisuliselt täismahus kaasa ka meie rünnakuliidrid Renee Teppan ja Robert Täht, kes taastuvad erinevatest vigastustest.

“Robi on teinud juba pikemat aega kõik trennid kaasa. Aga teda hoitakse veel jõuga tagasi. Sellel pool võrku, kus Robi mängib, vahetatakse alati nurgamehi, et tema koormus oleks väiksem. Eks ta ise tahaks kindlasti rohkem väljakul olla,” ütleb Toobal.

Pelgalt Türgi-mängude statistika põhjal oli augusti keskel koondislastest parimas vormis Andrus Raadik. Mida kostab selle peale kapten? “See on nii individuaalne, kui kiiresti keegi taastub. Selge on aga see, et Raadik on füüsiliselt kõvasti paremas vormis kui kevadel. Ja sellest juba piisab. Ta on selline mängija, kellel sõltub füüsisest väga palju. Nüüd on tähtis aga see, et kõik mehed jõuaksid umbes samal ajal heasse vormi,” lisas Toobal lõpetuseks.

Kontrollmängud:

28. august Soome – Eesti (Seinäjoki)
29. august Soome – Eesti (mitteametlik mäng, Vantaa)
30. august Soome – Eesti (Vantaa)

4. september Eesti – Valgevene (Saku Suurhall)
6. september Eesti – Bulgaaria (Saku Suurhall)

Eesti alagrupimängude ajad EM-il (kohalik kellaaeg):

13.09 kell 17.00 Eesti – Poola (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)
14.09 kell 19.00 Eesti – Montenegro (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)
15.09 kell 19.00 Tšehhi – Eesti (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)
17.09 kell 20.00 Eesti – Holland (Amsterdam, Sporthallen Zuid hall)
18.09 kell 17.00 Ukraina – Eesti (Amsterdam, Sporthallen Zuid hall)

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee
scroll to top