fbpx
Close

Üllatav vangerdus: Siim Ennemuist vahetab Eesti-siseselt klubi, Saaremaa palkas Hollandi koondislase

Siim Ennemuist blokis. | Foto: Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi andis täna hommikupoolikul sotsiaalmeedia vahendusel teada, et meeskond on sõlminud lepingu Hollandi koondise temporündaja Fabian Plakiga (21). Kohaliku liiga parimaks blokeerijaks peetav Siim Ennemuist (29), kes pole põlvevigastuse tõttu juba pikemat aega klubi aidata saanud, siirdub aga laenule Pärnusse.

Nagu selgub, on Plakil Eestiga seoseid mitu. Esiteks, eelmisel hooajal mängis ta Šveitsi klubis Schönenwerdis Rainer Vassiljevi käe all, ja teiseks, Eesti koondise temporündaja Henri Treial toodi suve lõpus Itaalia esiliigaklubisse Mondovi just vigastatud Plaki asendama.

Hollandi koondises varumehe rolli täitev Plak teeb Saaremaa eest debüüdi eeloleval nädalavahetusel, kui meeskond võõrustab nii Daugavpilsi kui Jekabpilsi.

Ennemuist jätkab aga põlveravi Pärnus, kes loodab teda selle hooaja tähtsamates mängudes veel kasutada. Tõsi, kogenud keskblokeerija vigastus on olnud küllalt salapärane ning tänaseks pole jätkuvalt täit kindlust, kas ja millal võiksid võrkpallisõbrad Ennemuisti väljakul näha. Pärnu palkas Ennemuisti Mhait-Martin Pooli asemele, kes murdis paar nädalat tagasi treeningul sõrmeluu ja pääseb uuesti väljakule alles järgmisel hooajal.

Tänane uudis näitas taaskord, et Saaremaa Võrkpalliklubi dikteerib siinset võrkpalliturgu. Jaanuarikuu jooksul suutsid nad “üle mängida” Tartu Bigbanki ja Tallinna Selveri, kui tõid meeskonda välismaal klubita jäänud Eesti koondise nurgaründaja Karli Alliku.


scroll to top