fbpx
Close

Üllatunud Rivo Vesik: võin liialdamata öelda, et Kusti ja Mart mängisid maailmatasemel võrkpalli

Rivo Vesik (vasakul) Dohas koos Mart Tiisaare ja Kusti Nõlvakuga. | Foto: erakogu

Eesti läbi aegade edukaim rannavõrkpallur Rivo Vesik oli Dohas kohapeal jälgimas, kuidas meie hetke ainus profipaar Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar elu suurima võidu võttis.

Nõlvak ja Tiisaar alistasid kõrgetasemelisel MK-etapil põhiturniiri avamängus kõigest poole tunniga 2:0 (21:14, 21:18) maailma absoluutse tippduo, lätlased Aleksandrs Samoilovsi ja Janis Smedinsi. Maailma edetabelis paiknevad lõunanaabrid teisel kohal.

“Kusti ja Mart mängisid tõesti väga hästi. Võin liialdamata öelda, et nad mängisid maailmatasemel võrkpalli. Ja ma ei ütleks sugugi, et lätlased oleks olnud kehvas vormis, kuigi, jah, tegu oli nende tänavuse hooaja esimese matšiga, ” ütles Vesik, kes treenib igapäevaselt Venemaa rannavollekoondist, ent aitab nõu ja jõuga ka kaasmaalasi.

“Mina olen ausalt öeldes üllatunud. Võrreldes eilsete eelringi kohtumistega olid Kusti ja Mart täna täiesti teisel tasemel. Rannavõrkpallis ei juhtu seda tihti, et tagumise otsa mehed (Nõlvak ja Tiisaar paiknevad maailma edetabelis 40. kohal) võidavad absoluutseid tippe,” jätkas 38-aastane Vesik.

Mis oli Nõlvaku ja Tiisaare edu alus? “Nad surusid serviga õigustatult Samoilovsi peale ja hoidsid teda seeläbi võrgust eemal. Lätlased ei suutnudki välja mõelda, mida teha, et mäng päästa. Alguses servisid nad Kusti peale, aga tema lahendas kõik rünnakud kenasti ära. Siis võeti ette Mart, aga ka tema oli nii kaitses kui rünnakul väga hea. Tänane võit näitas, et Mart ja Kusti on õigel teel,” lisas Vesik, tulemusest veel kergelt hämmingus.

Võit lätlaste üle tähendas seda, et Eesti duo on taganud alagrupist edasipääsu 24 parema sekka ehk play-off’i esimesse ringi. Juhul, kui Nõlvak ja Tiisaar suudavad alagrupi teises ja ühtlasi viimases kohtumises alistada ka Brasiilia duo Gustavo Carvalhaes – Saymon Santos, pääsetakse juba 16 parema sekka.

“Brasiillaste koht maailma edetabelis (99. – toim.) ei räägi nende tegelikust tasemest. Tegu on noorte meestega, kes mängivad head võrkpalli. Nende mängustiil on hoopis erinev kui lätlastel, aga kui Kusti ja Mart jätkavad samamoodi, on kõik võimalik,” hindas Vesik.

scroll to top