Üllatusmees tagasi väljakul, kuid viienda geimi katastroof tõi Pärnule esimese kaotuse

Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: Pärnu VK

Credit24 Meistriliigas sai hooaja esimese kaotuse valitsev Eesti meister Pärnu, kui kodus jäädi tulemusega 2:3 (19:25, 25:17, 26:28, 28:26, 8:15) alla Jekabpils Lušile.

Esimese geimi kindlalt kaotanud Pärnu suutis teise ise veelgi kindlamalt võita. Kolmas ja neljas vaatus lõppesid kummagi meeskonna napi paremusega. Otsustavas geimis mindi punkt-punktis, kuni poolte vahetuseni, mille järel Pärnu täielikult lagunes ja lätlased said kindla 15:8 geimivõidu.

Kodumeeskonna parim oli 19 punktiga (+11) Kristaps Platacs. Pärnakate vastuvõtt oli 46%, rünnak 41%, lisaks saadi 8 blokki ja löödi 7 ässa. Pärnu eest nägi üllatuslikult väljakule jooksmas Siim Ennemuisti, kes suvel teatas, et riputab ketsid varna. Tundub, et 29-aastane temporündaja pole suvel vormil langeda lasknud, kui tõi 10 punkti (+5), neist 4 tuli blokiga.

Lõunanaabrite resultatiivseimaks kerkis 23 punktiga (+16)  Armands Abolinš. Jekabpilsi vastuvõtuprotsendiks kujunes 43%, rünnak 44%, lisa tuli 13 bloki ja 12 ässa näol.

Mõlemad meeskonnad olid võistlustules ka eile, kui Pärnu võitis 3:1 Limbažit ja Jekabpils kaotas 2:3 Tallinna Selverile.