Üllatusmees tüüris Pärnu karikasarjas Selveri vastu esimese võiduni

Pärnu Võrkpalliklubi pärast tänast võitu. | Foto: Pärnu Võrkpalliklubi

Aadu Luukase nimelisel Eesti karikavõistlustel alustati kahe võiduni peetavate veerandfinaalseeriatega, kui Pärnu alistas 3:1 (25:22, 16:25, 25:22, 25:23) Tallinna Selveri.

Kohtumine algas pealinnaklubi jaoks hästi, kui veel esimese geimi lõpus juhiti 22:20, kuid viimane sõna jäi siiski Avo Keele hoolealustele, kes võtsid viis punkti järjest – 25:20. See ajas aga Selveri meestel harja punaseks ja järgmine vaatus kuulus kindlalt juba mitmete koondislastega tugevdatud Selverile 25:16. Kaks järgmist geimi kuulusid aga juba Pärnule, kelle jokkeriks võib täna pidada Richard Voogelit, kes esimese geimi keskel vahetas sidemängija positsioonil välja Martti Keele ning oli platsil kohtumise lõpuni – tasuks 3:1 võit.

Võitjate poolel kogus enim punkte Atvars Ozolinš (18 punkti, +11), Taavet Leppik lisas 17 silma (+10). Pärnu vastuvõtt oli 65%, rünnak 47%, lisaks löödi 6 ässa ning blokiga teeniti kõigest 2 punkti.

Richard Voogel. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Selveri resultatiivseimaks kujunes 19 punktiga (+10) Oliver Orav. Üle pika aja sai täismängu kirja õlaga kimpus olev Renee Teppan, kes tõi 17 punkti (+12), esimeses kolmes geimis mänginud Andrus Raadik lisas 14 punkti (+7). Rainer Vassiljevi hoolealused said serve vastu 51-protsendiliselt, palle löödi maha 47-protsendiliselt, lisa tuli ühe ässa ja 12 bloki näol.

Korduskohtumine peetakse 24. oktoobril Tallinnas.

Täna pidasid oma veerandfinaalseeria avakohtumise ka Tartu Bigbank ning Lotus/Timber Neemeco, kus tiitlikaitsja Tartu end üllatada ei lasknud ja võttis kindla 3:0 (25:14, 25:16, 29:27) võidu.

Kolmanda veerandfinaalpaari Saaremaa Võrkpalliklubi ja esiliigaklubi Tallinna Ülikooli vaheline esimene kohtumine toimub pühapäeval kell 17.00 Kuressaares. Tallinna Ülikool alistas eelringis Eesti Maaülikooli meeskonna.

Ülemise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

Saaremaa VK – Tallinna Ülikool

Selver Tallinn – Pärnu VK (1:3 ja …)

Alumise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

TalTech – Viljandi VK (ajakava selgumisel)

LotusTimber/Neemeco – Bigbank Tartu (0:3 ja …)

Eelringide mängud toimuvad kohalesõitudega: üks mäng kodus, teine võõrsil. Edasipääsejaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal meeskonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Karikafinaal toimub nii naistele kui meestele 22. detsembril meestest kõrgema asetusega (2018/2019 EMV) finalisti kodusaalis, saali puudusel või muul põhjusel loobumisel teise asetusega võistkonna kodusaalis.