fbpx
Close

Üllatusmehi kasutanud TalTech röövis Saaremaalt punkti, ent võit libises käest

Ioannis Kalmazidis ja Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Alan Mehik/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi lõpetas Eesti meistrivõistluste vaheringi kodus 3:2 (19, -21, -21, 23, 9) võiduga TalTechi üle ja kindlustas poolfinaaliks koduväljakueelise. Mõlemad meeskonnad mängitasid maratonlahingus suisa 11 meest.

Olgugi et saarlased vajasid võitu ja TalTechil kui viiendal klubil polnud enam midagi peale au ja uhkuse mängus, kujunes kohtumine üle ootuste põnevaks. TalTechi poolel tegid teiste hulgas mängu sellised mehed, kes reeglina platsilegi ei pääse – nurgaründaja Jan Markus Üprus, temporündaja Remo Torn, diagonaalründaja Jan Solovjov ja sidemängija Markus Maila. TalTech oli seejuures neljandas geimis lähedal matši võitmisele, ent otsustavatel hetkedel anti punktiline edu käest ja kaotati geim lõpuks 23:25. Viies vaatus läks väljakuperemeestele juba kindlalt 15:9.

Saarlaste tulemuslikem oli Hindrek Pulk 25 punktiga (+15), Keith Pupart lisas 15 (+9), Sauli Sinkkonen 13 (+9) ja Rauno Tamme 11 punkti (0). Sidemängijana kasutas Ioannis Kalmazidis mängu esimeses pooles Michael Keeganit ja hiljem, kui olukord hapuks kiskus, Filip Despotovskit.

Enne mängu isolatsioonis viibinud TalTechi resultatiivseim oli Jörgen Vanamõisa 16 punktiga (+12), Valentin Kordas lisas 14 (+12) ja Tamur Viidalepp 13 punkti (+5). Varasemalt juba mainitud varumeestest tõi Üprus 10 (+1), Torn 6 (+5, rünnak 71%) ja Solovjov 5 punkti (+1).

Saarlaste võit tähendab seda, et nad lõpetavad vaheringi kindlasti kahe parema seas ja saavad seega kolme võiduni peetavas poolfinaalseerias kasutada koduväljakueelist. Edasine sõltub aga Tartu Bigbankist. Kui Bigbank võidab täna kell 19 algavas kohtumises kodus Pärnut, teenib esimese asetuse Tartu (ja mängib poolfinaalis Pärnuga), teise Saaremaa (mängib poolfinaalis Selveriga), kolmanda Tallinna Selver ja neljanda Pärnu. Kui Tartu peaks täna aga kaotama, lõpetaks vaheringi esimesel kohal Saaremaa.

Poolfinaalidega tehakse esimeses paaris algust juba uue nädala kolmapäeval ja neljapäeval. Kõiki mänge näeb lisaks Postimees.ee’le ka Kanal 12’st.

Tabeliseis (sisse arvestatud ka Credit24 Meistriliigast kaasa tulnud punktid): Saaremaa VK 13 p (4 mängu), Tartu Bigbank 11 p (3), Tallinna Selver 11 punkti (4), Pärnu VK 5 p (3), TalTech 2 p (4).

scroll to top