fbpx
Close

Urmas Tali: kiidan Sirelpuud, TalTechi vastu ei lähe enam keegi varumeestega väljakule

Urmas Tali. | Foto: Saaremaa Võrkpalliklubi

Saaremaa Võrkpalliklubi peatreener Urmas Tali tunnistas, et tema meeskonna mängupilt jättis eile kõvasti soovida, samas avaldas ta tunnustust ka TalTechile.

Tiitlikaitsja kaotas kaks esimest geimi kindlalt ja oli kolmandaski taga 22:23, kuid kosus, võitis geimi ja lõpuks ka kogu mängu 3:2.

“Ma ei ütleks, et meil hetkel mingi mõõn käsil oleks,” rääkis Tali reede pärastlõunal Võrkpall24.ee’le. “Me pole suutnud lihtsalt näidata viimastes kohtumistes sellist mängu nagu treeningutel. Riia vastu (2:3 kaotus – toim.) olime täpselt samasugused nagu eile. Loodame kohati millegipärast, et saame võidud kätte kergemalt, kuigi tegelikult pole mingit põhjust seda eeldada. Mõni mees mõtleb, et ainult kõvu mänge peab oskama mängida. Tegelikult tuleb aga ka just taolisi kohtumisi osata võita.”

“Meie mäng jäi eelkõige rünnaku taha. Oma realiseerimine. Isegi väga häid tõsteid ei suutnud maha lüüa. Ja me ei kontrollinud mängu ka suures plaanis. Vastuvõtt oli kehv,” möönis Tali, kes oli telefonikõne ajal parasjagu teel Saare vallavanema Madis Kallase vastuvõtule.

Küll aga jagus Talil kiidusõnu TalTechi aadressil.

“Keegi ei lähe TalTechi vastu mängima enam varukoosseisuga, nagu paar aastat tagasi tehti. Ja isegi kui meie põhimehed sirge jalaga mängivad, karistatakse kohe ära. Näiteks Mihkel Nuut on teinud väga kõva sammu edasi, tema seda võistkonda kannabki. Ja eile mängisid nad väga võistkondlikult, palju paremini kui sügisel. Tuleb seetõttu Janis Sirelpuud kiita. Ta on teinud head tööd poistega.”

“Eesti liigas võib TalTech veerandfinaalis üllatada küll, aga Balti liigas nad poolfinaali ei jõua. Nii hea nende tase veel pole,” hindas Tali.

Saarlastel on jätkuvalt suured murepilved temporündajate kohal, kus põhimeestest oli eile rivis vaid Harri Palmar. Siim Ennemuist jäi eemale põlvevigastuse ja Mihkel Tanila gripi tõttu.

“Seis on kehv,” tunnistas Tali. “Taavi (hooaja keskel esiliigast toodud Taavi Prei – toim.) vedas eile kastanid õnneks tulest välja. Tanila pole veel pikast haigusest taastunud. See, kas uue mängija toome, selgub pühapäeval, kui Ennemuisti põlvest uus pilt tehakse.”

Ka Eesti koondise nurgaründaja Karli Alliku osas on seis sama nagu nädala alguses. Ta teeb meeskonnaga trenni ja kui ei leia jaanuarikuu jooksul välismaalt soovitud tasemel klubi, sõlmib lepingu kodusaarega.

scroll to top