fbpx
Close

Urmas Tali: taanlased ei mänginud päris kindlasti seda taset välja, mida video näitas

Saaremaa VK peatreener Urmas Tali omadele juhiseid edastamas. | Foto: volley.ee

Saaremaa Võrkpalliklubi alustas klubi ajaloo esimest euroteekonda CEV Challenger Cupil 3:0 (32, 20, 15) võiduga Taani meistri Gentofte üle.

Kodumeeskonna sooritused olid mängu esimesel pooltunnil Kuressaare 800-pealise publiku ees ääretult kehvad, mistõttu avageimis jäädi nii 12:16 kui 17:21 kaotusseisu. Eksisid sisuliselt kõik, alustades sidemängijast Artis Caicsist ja lõpetades rünnakuliidrite Siim Põlluääre ja Rauno Tammega. Maratongeimi lõpus tulid Urmas Tali hoolealused aga mängu tagasi, kaitsesid suisa kaheksa geimpalli ära ja siirdusid Tamme võimsa tagaliinirünnaku toel 34:32 geimivõiduga mängu juhtima. Seejärel meeskond enam tagasi ei vaadanud, võites enesekindluse kasvu toel järgnevad geimid juba kindlalt 25:20 ja 25:15.

“Ma arvan, et ei saagi öelda, et siin mingit tasemevahet olnud. Lihtsalt taanlased ei mänginud täna päris kindlasti seda välja, mida me videopildilt olime näinud. Suutsime blokis ja kaitses distsiplineeritult mängida. See sundis neid riskima ja õnneks nad eksisid. Oleks nende ründajad veidi targemalt olukordi lahendanud, võinuks ka mängupilt olla ehk hoopis teistsugune,” sõnas Saaremaa juhendaja Urmas Tali.

“Kiidan mehi just selle eest, et me avageimis mitmel korral kaotusseisust välja tulime. Need on sellised kohad, kus peab topeltenergiat kulutama ja kümne küünega vastasest kinni hoidma. Et me järgi tulime tänu Helar Jala heade servidega mängu tagasi tulime ja geimi lõpus tühja koha pealt lõpuks eksisid, oli hea. Eks paistab, palju meil võõrsil võiduks vaja on. Enne on vaja veel laupäeval Tallinna Selverit võita,” lisas võrulane.

scroll to top