fbpx
Close

Uskumatu blokimängu teinud Kreek aitas Pariisi finaalis kriisist välja – täna selgub eestlase tulevik

Ardo Kreek (blokis vasakul). | Foto: Pariisi Volley

Eesti koondise temporündaja Ardo Kreegi koduklubi Pariisi Volley alistas eile Prantsusmaa esiliiga teises finaalmängus Saint-Nazaire’i 3:1 (19, -28, 17, 13) ja viigistas seeria. Mängul oli 800 pealtvaatajat.

32-aastane Kreek tegi hiilgemängu vastaste sulustamisel, kogudes suisa 7 blokipunkti. Rünnakul realiseeris ta 12 tõstest 6 (50%). Servijoone taga sai Kreek kirja 6 eksimust, kuid mitte ainsatki ässa. Kreegi lõppsaldo oli seega 13 punkti (+6).

Pariisi tulemuslikumad olid Jose Gonzalez 26 (+17) ja Gregory Petty 15 punktiga (+6). Saint Nazaire’ile tõi Steven Hunt 14 (-3) ja Lionel Coloras 13 (0) punkti.

Pariis oli vastasest eile üle sisuliselt igas elemendis, eriti suureks kujunes aga vahe just blokkides, kus Pariis teenis 19 ja Saint-Nazaire vaid 7 punkti.

Esimese finaalmängu oli Saint-Nazaire võitnud koduväljakul 3:1. Tolles kohtumises tõi Kreek 14 punkti (+8).

Prantsusmaa esiliiga võitja ja kõrgliigasse pääseja selgub täna õhtul Pariisis. Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 21.00. Kuna Kreek on varasemalt öelnud, et jätkab Pariisis karjääri ilmselt vaid juhul, kui meeskond pääseb uueks hooajaks kõrgliigasse, võib tänase tulemuse põhjal saada selgeks ka eestlase tulevik.

scroll to top