fbpx
Close

Uskumatu! Võru tegigi Saaremaad ja pääses kaheksaaastase vaheaja järel Eesti meistrivõistlustel finaali!

Võru Famila Võrkpalliklubi pärast finaalpääsu lunastamist. | Foto: Kertti Külm

Täna peeti naiste meistriliigas Tartu Ülikool/Bigbanki ja Võru Famila Võrkpalliklubi vahel otsustav kolmas poolfinaalseeria kohtumine, mille võitis 1:2 kaotusseisust 3:2 (21:25, 25:20, 19:25, 25:21, 15:9) Võru ja pääses üle pikkade aastate taas Eesti meistrivõistlustel finaali, kus nad kohtuvad TalTech/Tradehouse naiskonnaga. Mängu on võimalik uuesti vaadata siit.

Kui seeria kahes esimeses kohtumises jäi 3:0 ja 3:2 tulemusega peale Tartu esindus, siis kolmandas ja neljandas vastasseisus oli omakorda 3:2 resultaadiga parem Võru naiskond. Laupäeval pöörasid võrulannad võiduks 0:2 kaotusseisu, pühapäeval tuldi välja 1:2 kaotusseisust.

Võrulannad jäljendasid väga täpselt Saaremaa meeskonda, kes tuli poolfinaalseerias Tallinna Selveri vastu välja 0:2 kaotusseisust ja võitis lõpuks seeria mängudega 3:2.

Viimati oli Võru naiskond kahe parema hulgas esindatud 2013. aastal, kui Viljandi Metalli järel teeniti hõbemedal. 2014. aastal tuldi kolmandaks.

Kolme võiduni peetav finaalseeria saab alguse laupäeval 3. märtsil kell 14 Tallinnas. Kohtumist kannab üle Postimees.ee. Tartu hakkab pronksi eest võitlema Audentes/Noortekoondisega.

 

scroll to top