fbpx
Close

Uuel aastal uue hooga: Renet Vanker siirdub Maaseiki Greenyardi!

Renet Vanker (esiplaanil) mängus Prantsusmaaga. | Foto: CEV

Maarjamaa võrkpalli esimene 2022. aasta suurem uudis pajatab Tallinna Selveri ja Eesti rahvusmeeskonna sidemängijast Renet Vankerist, kes jätkab karjääri Belgia tippklubis Maaseiki Greenyardis. Samas meeskonnas mängib sel hooajal teatavasti ka temporündaja Henri Treial.

Ülemineku taga on Maaseiki põhisidemängija, 23-aastase iraanlase Javad Karimisouchelmaei vigastus. Mänguaja eest asub 23-aastane Vanker võitlema 19-aastase belglase Liam McCluskey’ga, keda Eesti võrkpallisõbrad nägid ka suvel Euroopa Kuldliigas kodumaad esindamas, kui kaks tuntumat mängujuhti puhkasid. Esimese trenni peaks Spordiklubi Tats kasvandik tegema Maaseikiga juba homme õhtul.

Maaseik paikneb Belgia liigas hetkel viie võidu ja ühe kaotusega teisel kohal. Karikavõistlustel langeti sel hooajal konkurentsist üllatuslikult juba veerandfinaalis. Meistrite liigas kuulub Soome koondise peatreeneri, britt Joel Banksi juhendatav meeskond B-alagruppi koos Ankara Ziraat Bankasi, Moskva Dünamo ja Varssavi Projektiga. Kahe vooru järel pole Maaseik veel võidu- ega geimiarvet avanud.

Vankeri jaoks on tegu esimese välisklubiga. Kogu senise profikarjääri on ta mänginud Tallinna Selveris, kelle ridades krooniti ta kuue hooaja jooksul korra nii Eesti meistriks, karikavõitjaks kui ka Balti liiga tšempioniks. Selver vajab nüüd Vankeri asemele uut meest, sest meeskonnas on veel vaid üks sidemängija, 17-aastane Sander Pärna.

Varasemalt Maaseiki Greenyardis mänginud eestlased: Taavi Nõmmistu, Keith Pupart, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Renee Teppan.

scroll to top