fbpx
Close

Uuel volleduol on silme ees kindlad sihid: Eesti meistritiitel, edu OM-kvalifikatsioonis ja debüüt MK-sarjas

Juudit Kure-Pohhomov ja Renate Pikk Paides suvistel Eesti meistrivõistlustel, kus teeniti taas Heleene Hollase ja Liisa Soometsa järel hõbemedal. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Uuel hooajal plaanivad rannavolle MK-sarjas end proovile panna suisa kaks Eesti naispaari, sest meie esinumbrite Heleene Hollase ja Liisa Soometsa kõrval otsustasid alaga tõsiselt tegelema hakata ka Renate Pikk ja Juudit Kure-Pohhomov.

23-aastane Pikk ja 25-aastane Kure-Pohhomov alustasid rannas koostööd 2018. aastal, mil nad saalis Tartu Ülikool/Bigbanki värve esindades tuttavaks said. Suviti hobikorras kõrvalalaga tegeledes õnnestus järjestikustel aastatel võita Hollase ja Soometsa järel Eesti meistrivõistlustel hõbe ning sedasi hakkaski peas idanema uus idee.

“Esimesed nädalad on olnud väga toredad!” säravad Tartus elavad Pikk ja Kure-Pohhomov üheskoos pärast esimesi samme tõsiste rannavõrkpalluritena. “Teeme raskemaid trenne kui kunagi varem, aga ikka on lõbus, sest teeme kõike koos ja oleme väga motiveeritud. Üksi oleks väga raske lõigutrenne teha, aga toreda kaaslasega saab neid lausa nautida,” ütleb 177-sentimeetrine Pikk.

Esimene kuu uue füüsilise ettevalmistuse treeneri, Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja füsioteraapia magistrandi, endise kolmikhüppaja Marit Juki valvsa pilgu all on ambitsioonikatel võrkpalluritel juba seljataha jäänud.

Renate ja Juudit koos treener Karl Jaaniga. | Foto: erakogu

“Tegime septembris viis korda nädalas Mariti juhendamisel üldfüüsist. Hüppasime liivas, jooksime mäge ja treppe, tegime lõike ja käisime jõusaalis,” loetleb Kure-Pohhomov, kelle jaoks pole taolised treeningud sugugi võõrad, sest ta käis aastaid Taivo ja Anne Mägi kergejõustikutrennis. “Oktoobrist hakkasime tegema Karl Jaaniga Nõo rannahallis ka volletrenne.”

Kas Pikk suudab ikka Kure-Pohhomovi kui endise kergejõustiklase tempos püsida? “Renate on kergejõustikus kadunud talent!” kõlab paarilise kiire ja konkreetne vastus.

Hetkel nimetavad naised end poolprofessionaalseteks rannavõrkpalluriteks, sest trenni tehakse töö kõrvalt. Kure-Pohhomov on lõpetanud Tartu Ülikoolis psühholoogia erialal bakalaureuseõpingud, ammutab hetkel teadmisi magistrantuuris matemaatika-informaatika erialal ja töötab Herbert Masingu koolis matemaatikaõpetajana. Pikk töötab aga Tartu Ülikooli silmakliinikus täiskohaga operatsiooniõena.

“Kuna saame ettevalmistusperioodil ise finantsiliselt hakkama, siis toetajaid on plaanis hakata tõsisemalt otsima hiljem, kui võtame kavva esimesed rahvusvahelised etapid ja MK-debüüdi. Kui turniirid järgmisel aastal muidugi üldse toimuvad,” sõnab Kure-Pohhomov.

Esimesed plaanid volletreeningute osas on paaril kenasti paika pandud. “Alustame tehniliste nüansside õppimist ning loodame, et saame mõne aja pärast ka Karl Jaani ja tema paarilise Steven Kabaneniga koos harjutada. Samuti loodame, et trenne õnnestub klapitada Heleene ja Liisaga ning Kertti Külm (2013. aasta Eesti rannavollemeister ja endine vollekoondise treener – toim.) tuleb appi,” selgitab Kure-Pohhomov.

Kuni kevadeni mängis Renate Pikk (nr 10) veel saalivõrkpalli, kus tuli TÜ/Bigbanki naiskonnas muuhulgas nii Balti kui ka Eesti meistriks. | Foto: volley.ee

Kui Pikk kuulus veel möödunud hooajal Eesti ühe tugevama naiskonna Tartu hingekirja, siis Kure-Pohhomov keskendus juba mullu tõsisemalt rannavõrkpallile, treenides tihti koos Hollase ja Soometsaga. Muide, kui meie esipaaril on selgelt välja kujunenud rollid – Hollase trump on pika mängijana blokk ja Soometsal lühema mängijana kaitse -, siis Pikk ja Kure-Pohhomov võivad tänu sarnasele kasvule ülesandeid vahetada.

“Renate mängis talvel veel saalis, siis olin paariliseta. Kui suve alguses Renatega jälle koos mängima hakkasime, tekkis hasart, sest olime mõlemad edasi läinud. Mina tänu volletrennidele ja Renate ilmselt seepärast, et vahetas saalis temporündaja positsiooni märksa mitmekülgsema nurgaründaja koha vastu,” arutleb Kure-Pohhomov.

“(Karl) Jaani, (Indrek) Verro ja (Rivo) Vesik ütlesid toetava sõna sekka. Näiteks Rivo ütles sedasi, et midagi meis justkui on, aga treenerit oleks vaja, sest arusaam mängust on puudulik,” naerab Pikk, kui tipptreeneri poolt lausutut meenutab. “Siis mõtlesimegi, et mis oleks, kui võtaks treeneri ja hakkaks tõsiselt rannavollega tegelema.”

Pikk ja Kure-Pohhomov usuvad, et ei jää Soometsale ja Hollasele enam palju alla. “Esimese aasta eesmärk on tulla Eesti meistriks, teha MK-sarjas debüüt ja aidata Eesti rannavollekoondis OM-kvalifikatsioonis järgmisse ringi,” selgitavad nad.

“Meil on Juuditiga olnud kogu aeg hea klapp. Ta on mind algusest peale toetanud ja kui mul tekib mängides ebakindlus või lihtsalt tuju läheb ära, siis Juudit ütleb lihtsalt, et peamegi rohkem trenni tegema ja harjutama,” muigab Pikk, kes on pärit Viljandist, ent mitte Pikalt tänavalt.

“Mind üllatas see, kui motiveeritud ja pühendnud Renate algusest peale on olnud. Ta pingutab iga päev igas trennis väga-väga palju,” kiidab Kure-Pohhomov kaaslast. “Renate on kiire ja tal on hea hüpe, aga ta pole suutnud seda liival mängides veel eriti realiseerida. Minu enda põhimure seisneb aga selles, et ma olen üleüldse elus vähe võrkpallitrenni teinud.”

Eelmise aasta juunis toimunud OM-kvalifikatsiooni avaringis mängis Juudit (naistest paremalt neljas) veel Anett Hollasega (paremalt teine), kellega koos osales ta varasemalt ka omaealiste tiitlivõistlustel. | Foto: CEV

Rannaliival saab Pikka ja Kure-Pohhomovit võistlusolukorras näha juba õige pea, sest nii nemad kui ka Hollas ja Soomets osalevad Teras Beachi poolt loodud talvises (sise)rannavolle liigas, millest meiegi portaalis õige pea pikemalt juttu tuleb.

Juuditi ja Renate teekonnal rannavõrkpalluritena saab silma peal hoida nende Instagrami konto vahendusel, millega tegeleb Taltech/Tradehouse saalinaiskonna libero Kärt Unt.

scroll to top