fbpx
Close

Uuskari loodab kodumängus servile, kuid kas jalga väänanud Cavalcante saab appi tõtata?

Markus Uuskari (keskel) ei ole Gabriel Cavalcante’i (14) mänguvalmiduses veel kindel. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Credit24 Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria saab jätku laupäeval, kui teise kohtumise peavad kodusaalis mängiv Pärnu Võrkpalliklubi ja kolmapäevase põnevuslahinguga seeriat 1:0 juhtima läinud TalTech. Vigastuse tõttu on võõrleegionäri Gabriel Cavalcante valmidus Pärnut kodumängul aidata veel lahtine, kuid sellegipoolest on meeskonna kaptenil Markus Uuskaril selge, mida vastaste alistamiseks ette võtma peab.

Päev enne kodust kordusmängu rääkis Pärnu Võrkpalliklubi kapten Markus Uuskari Võrkpall24-le, et vaatamata avamängu ülinapile 2:3 (25:21, 18:25, 20:25, 25:18, 15:13) kaotusele ei pea Pärnu meeskond oma mängus midagi oluliselt muutma.

“Servil peame juurde panema,” väitis kolmapäeval 19 punkti toonud Uuskari. “Eks ole teada, et neil on kaks liidrit Matej Šmidli ja Kevin Saare näol. Neid peame suutma kuidagi takistada.” Tõepoolest, kuigi avamängus suutis Pärnu Šmidli koguni 8 korral blokiga kinni panna, tegi tšehh ometi väga särava esituse, tuues lausa 33 punkti (+21).

Paraku lõppes esimene poolfinaal lisaks kaotusele õnnetult ka Pärnu Võrkpalliklubi nurgaründaja Gabriel Cavalcante’i jaoks – nimelt suutis ta viienda geimi lõpupunktidel pealtnäha süütus olukorras oma hüppeliigesele haiget teha. ”Ma ei teagi, kas Gabriel homme mängida saab. Tean, et sidemed katki polnud, tegu oli vist lihtsalt väikese nihestusega,” kommenteeris Uuskari oma ametivenna olukorda.

Cavalcante’i panus jäi esimeses poolfinaalis pigem tagasihoidlikuks – nurgaründaja skooris 7 korral, kuid mehe efektiivsusnäitaja oli -1. Sellegipoolest on Cavalcante vaatamata krobelistele debüütmängudele ja kohatisele ebastabiilsusele kujunenud hooaja olulisimaks faasiks pärnakate jaoks meheks, kelle õnnestumised on tihti meeskonna võidu võtmeks. Brasiillast tuleks vajadusel asendama noor Ivory Õuekallas, kellel tahes tahtmata mängukogemust nii palju pagasis pole.

Põhiturniiril teise ja kolmanda koha saavutanud TalTech ja Pärnu panevad palli mängu homme kell 17, mängu saab otsepildis jälgida nii Postimees Sport kui Duo5 vahendusel.

Poolfinaalseeriast finaali edenemiseks tuleb koguda kolm mänguvõitu. TalTech juhib seeriat Pärnu vastu 1:0, sama kaugel on finaalist ka neljapäeval 3:0 Tallinna Selveri alistanud Tartu Bigbank. Pärnu ja TalTech kohtuvad kolmandat korda 17. märtsil, vajadusel peetakse mänge ka 19. ja 23. kuupäevadel.

scroll to top