fbpx
Close

V24 IISRAELIS | Saarlased jõudsid koos paarikümne poolehoidjaga Aasiasse, ühte mängijat ootas ees äratundmisrõõm

Saaremaa Võrkpalliklubi reis Iisraeli. | Fotod: Karl Rinaldo

Saaremaa Võrkpalliklubi peab teisipäeva õhtul Iisraelis CEV Challenge Cupi avaringi korduskohtumise Kfar Sabaga. Urmas Tali juhendatav meeskond jõudis võistluspaika juba täna, täpselt kolm ööpäeva enne tähtsat lahingut, et oludega harjuda ja mänguks maksimaalselt valmis olla.

Eesti tippklubi teekond Aasias asuvasse juudiriiki algas hommikul kell 7 Kuressaarest bussireisiga. Kolm tundi hiljem võeti Pärnust peale mõned mängijad, kes olid eelmisel õhtul pärast trenni kiiresti praamile läinud, et vahelduseks üks väärtuslik öö kodus veeta. Eesti – Läti piirilt astus bussile meeskonna viimane lüli, võrulasest peatreener isiklikult. Hetk, mil klubi mänedžer Hannes Sepp bussis mängijaid loendas, meenutas üks-ühele äsja taas teleris jooksnud filmi “Üksinda kodus” teist osa, kus pereema murelikult oma lapsed hoolikalt üle luges, enne kui käik sisse pandi. Üks erand siiski oli: saarlastel oma “Kevinit” ei paista olevat – kõik, kes reisi alustasid, jõudsid etteruttavalt ka kohale. Muide, fänne on saarlastega kaasas suisa paarkümmend ja ajakirjanikkegi kaks.

Lend Riiast Tel Avivi sujus muretult – kell 15 tõusti õhku ja 19 maanduti. Air Balticu istmevahed olid sedavõrd suured, et ka koljati mõõtu Henri Treial pääses istuma. Neljatunnisel lennureisil talitas iga mees enda äranägemist järgi, leegionärid paistsid silma raamatute lugemise ja malemänguga. Piirikontrollis kedagi pikemalt seekord kinni ei peetud, kuid seda tehaksegi siinmail reeglina pigem riigist väljudes, nagu teab siinkirjutaja ka omast käest tänu kahele varasemale reisile Iisraeli.

Tel Avivis oli meeskonnal vastas kohalik tugiisik, kelle olemise tegi palju reisinud Keith Pupart oma naljadega kohe mõnusaks. Ka bussijuht sai oma tööga kenasti hakkama: ta parkis bussi lennujaama peamise väljapääsu ette põiki ega teinud väljagi, et ükski taksojuht sellest manöövrist vaimustuses polnud.

Vähem kui tund aega kestnud bussisõit Tel Avivist Kfar Sabasse möödus samuti muretult. Kui hotelli ees peatusime, teatas Treial meeskonnakaaslastele rõõmsalt, et tegu on väärt peatumispaigaga. Nimelt tuli välja, et Treial ööbis mullu Eesti koondisega Euroopa liigas Iisraeliga kohtudes samas hotellis. Selles, et tema sõnad pidasid paika, veendusid kõik loetud minutid hiljem hotelli ka seestpoolt nähes.

Iisraelis on parasjagu käsil Eesti suvi, mis tähendab, et päeval on õhutemperatuur 20 kraadi. Mängijaid ootab homme hommikul ees esimene treening Kfar Saba saalis, õhtu on vaba.

Püsige lainel!

scroll to top