Väärt võidu võtnud Selver võib kerkida veel esikolmikusse, Allik lahkus vigastusega

Matej Šmidl (nr 13) kerkis taas Selveri resultatiivseimaks. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Kalendriaasta viimases Credit24 Meistriliiga mängus teenis väärt võidu Tallinna Selver, kes alistas kodus 3:1 (-20, 13, 20, 23) Pärnu ja kindlustas neljandat kohta.

Avageimi kehva esituse järel pani Alessandro Piroli meeskond paremuse maksma, näidates järgnevates geimides kohati väga ilusat võrkpalli. Selveri tulemuslikem oli Matej Šmidl 23 punktiga (+12), Oliver Orav lisas 13 (+5) ja Mihkel Varblane 9 punkti (+3). Külaliste resultatiivsemad olid Taavet Leppik 11 (+1) ja Kristaps Platacs 10 punktiga (+3). Pärnu poolel sai vastuvõtul suisa 36 korral tööd 18-aastane Tony Tammiksaar, kes kogus rünnakul 8 punkti (-6). Selveril oli vastuvõtul hädas Denis Losnikov (vv 22%), kes vahetati tuharalihast vigastanud Karli Alliku asemel kolmandas geimis sisse. Saarlase vigastus ei paistnud olevat siiski tõsine.

Pärnu meeskonnas väärivad kaotusest hoolimata esiletoomist 18-aastane sidemängija Richard Voogel ja 17-aastane diagonaalründaja Kaur Erik Kais, kes aitasid neljandas geimis mängu põnevuse tagasi tuua. Kais kogus lõpuks 6 punkti.

Tänu võidule ja kolmele punktile lahutab Selverit tabelis kolmandal kohal paiknevast Jekabpilsi Lušist neli punkti. Et mõlemal meeskonnal on jäänud pidada kümme kohtumist, võib Selver hästi esinedes veel esikolmikusse end murda. Pärnul on seevastu keeruline viiendast kohast kõrgemale tõusta, sest vahe Selveriga kärises juba seitsmele punktile. Põhiturniiri võidu eest on jäänud võitlema Tartu Bigbank ja Saaremaa Võrkpalliklubi.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht