Vahetusest sekkunud ja mängu muutuse toonud Täht aitas Belchatowil alistada dramaatilises lahingus Tammemaa ja Resovia

Robert Täht rünnakul. | Foto: Belchatowi koduleht.

Poola kõrgliigas sai eile hilisõhtul raske, kuid samas magusa 3:2 (22:25, 20:25, 25:17, 25:19, 15:13) võidu Robert Tähe koduklubi Belchatowi Skra, kes alistas 0:2 kaotuseisust võruka endise ning Timo Tammemaa praeguse tööandja Rzeszowi Asecco Resovia.

Viimases kahes (Cev Cupi) mängus algkoosseisus alustanud, kuid eile oma koha Dick Kooyle loovutanud Täht sekkus vahetusest teise geimi lõpus ja jäi platsile kohtumise lõpuni. Neljandas geimis seisul 8:10 läks meie mees servijoone taha ja viis oma heade pallingutega (sh 2 ässa) Belchatowi 13:10 juhtima. Siit enam väljakuperemehed tagasi ei vaadanud ja oli aeg otsustavaks viiendaks geimiks.

Viimases minimatšis näidati tõeliselt ilusat võrkpalli ja kumbki meeskond suurt edu sisse ei saanud. Taas oli aktsioonis Täht, kes kohati näitas imelist tegutsemist nii kaitses kui rünnakul ja hoidis taas serviga vastaseid surve all. Matšpallil oli Belchatowil kõvasti õnne, sest blokiga mängu lõpetanud Skra temporündaja Karol Klos puudutas maandumisel võrku, kuid pall oli enne kukkunud Resovia väljakule.

Võitjate tulemuslikem oli Aleksandar Atanasijevic 22 punktiga (+9), kes valiti kohtumise parimaks mängijaks. Karol Klos lisas 14 punkti (+12). Täht tõi võitjate kontosse 11 punkti (+1). Eesti koondislane sai 15 tõstet, millest suutis realiseerida 7 (47%), lisa tuli 4 ässa näol.

Resoviale tõi Maciej Muzaj 21 punkti (+10). Tempoosakonna suure konkurentsi tõttu pidi Timo Tammemaa taas mängu platsi kõrvalt jälgima.

Hooaja viienda võidu saanud Belchatow hoiab 14 punktiga kuuendat positsiooni. Resovia on 13 punktiga seitsmes.

Resovia peab järgmise liigakohtumise 27. novembril, kui võõrustatakse Lublini LUK-i (9.). Päev hiljem ehk 28. novembril sõidab Belchatow külla Gdanskile (11.).