TIPPHETKED | Valentinipäev tõi TalTechi suurüllatuse lävele, ent Selver läks seeriat üle noatera ikkagi juhtima

Valentin Kordas (paremal) tegi superpartii, ent TalTech jäi napilt võidust ikkagi ilma. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Balti liigas tehti täna algust viimase veerandfinaalseeriaga, kus Tallinna Selver alistas viiegeimilises põnevuslahingus võõrsil TalTechi 3:2 (21, -21, -21, 21, 10).

Ülipikalt mängupausilt naasnud TalTech osutas hoolimata sellest, et nende põhisidemängija Aleksander Eerma hooaeg sai juba varem kämblaluu murru tõttu läbi, põhiturniiri teisena lõpetanud Selverile südi vastupanu. Rainer Vassiljevi hoolealused tulid siiski 1:2 kaotusseisust välja ja võitsid otsustava ehk viienda geimi 15:10.

Selveri resultatiivseimaks kerkis lõpuks Kristo Kollo, kes kogus 17 punkti (+8, rünnak 65%). Renee Teppan lisas 16 (+3), kohtumise teises pooles rünnakute lahendamisega hätta jäänud Andrus Raadik 13 (+2) ja Marx Aru 10 punkti (+9). Põlvevigastusega võitlev Oliver Orav sekkus episoodiliselt vahetusest, ent piirdus 2 punktiga (+1).

TalTechil oli täna Valentinipäev, sest meeskonna rünnakuliider, äsja Eesti koondisse esmakordselt kutse saanud Valentin Kordas kogus üleplatsimehena suisa 27 punkti (+13). Sillamäelt pärit diagonaalründaja realiseeris 46 tõstest 26 (57%), lisaks lõi ta ühe ässa. Kapten Tamur Viidalepp ja hiljuti 19. sünnipäeva tähistanud Rasmus Meius lisasid 11 punkti (+3 ja -1).

TalTechi sidemängijana sai Eerma vigastuse tõttu võimaluse end näidata 20-aastane Markus Maila, kes tuli oma tööga kokkuvõttes kenasti toime. Samuti oli tavapärastest varumeestest algkoosseisus platsil temporündaja Mihkel Tanila, keda peatreener Janis Sirelpuu eelistas treeningutel näidatu põhjal Jörgen Vanamõisale. Maila tõi lõpuks 5 punkti (+1) ja Tanila 7 punkti (+3).

Kahe võiduni peetavaid veerandfinaalseeriaid juhivad avamatši järel Saaremaa, Pärnu, Jekabpils ja Selver. Teised ja vajadusel kolmandad mängud peetakse kõikides paarides laupäeval ja pühapäeval. Nelja meeskonna finaalturniir toimub Kuressaares järgmise nädala reedel ja laupäeval.