fbpx
Close

Valeri Maksimov 70 | Palju õnne, Eesti võrkpalli suur interpreet!

Juubilar Valeri Maksimov sai võrkpalliliidult kingiks omanimelise Eesti koondise särgi. | Foto: Karl Rinaldo

Täna saab 70-aastaseks teenekas spordiajakirjanik, spordiajaloolane ja Eesti võrkpalliajaloos suurt rolli etendav Valeri Maksimov.

Hiiumaal sündinud ja 1980. aastal Tartu Riikliku Ülikooli lõpetanud Valer Maksimovi üheks suurimaks kireks on kogu karjääri jooksul olnud võrkpall. Muuhulgas on ta ühe dekaadi (1984-94) jooksul kuulunud Eesti Võrkpalli Liidu juhatusse (oli ka asepresident), välja andnud raamatu “Võrkpalli lugemik. Eesti võrkpall 1919–2008” ja kirjutanud stsenaariumi legendaarsest treenerist Ivan Dratšovist rääkivale filmile “Geim Vanjale.”

“Võrkpalli lugemiku” eessõnas on ta iseloomustanud ennast kui võrkpalli jäädvustaja ja interpreteerijana. Täpselt selline tema panus Eesti spordi- ja võrkpalliajalukku ongi – vahendada omas ajas Eesti võrkpalli lugu. Tema asjatundlikke reportaaže ja teravaid kommentaare – nii Spordilehest, Rahva Häälest kui ka Postimehest – lugedes on üles kasvanud mitu põlvkonda võrkpallisõpru.

Suure tunnustusena on Maksimov valitud kuuel korral (1993–98) Eesti parimaks spordiajakirjanikuks. Maksimov on olnud nii Ajakirjanike Liidu kui Rahvusvahelise Spordiajakirjanike Liidu liige, aastatel 1992-1998 ka Spordiajakirjanike Föderatsiooni esimees.

Eesti Võrkpalli Liit ja kogu võrkpallipere soovib Valerile südamest õnne ja tänab teda pikaajalise panuse eest Eesti võrkpalli arendamisel!

scroll to top