fbpx
Close

Välismeedia: Gheorghe Cretust ongi saamas Venemaa meisterklubi peatreener

Gheorghe Cretu. | Foto: Rzeszowi Asseco Resovia

Peterburi Zeniidi võrkpalliklubi teatas eile viimaks, et juulikuus alguse saanud kuulujutt Venemaa koondise peatreeneri Tuomas Sammelvuo liitumisest Peterburi Zeniidiga saab tõeks. See tähendab aga, et Sammelvuo eelmine koduklubi Kemerovo Kuzbass jäi nüüd ametlikult juhendajata.

Vastsel Venemaa üllatusmeistril Kemerovol pole uue treeneri valimisega enam palju aega oodata, sest uus hooaeg saab alguse juba oktoobris.

Erinevad tunnustatud võrkpalliportaalid, muuhulgas itaallaste volleynews.it, kirjutasid täna, et Kemerovo peatreeneriks on saamas Eesti koondisega EM-finaalturniiriks valmistuv Gheorghe Cretu, kuigi lepingut veel sõlmitud pole. Spekulatsioonide põhjal ei tohi aga teatavasti kunagi põhjapanevaid järeldusi teha.

Suvel 51. sünnipäeva tähistanud Cretu jättis venelastele hea mulje, kui juhendas kaks hooaega tagasi lühikest aega Belgorodi Belogorjet. Rumeenlase vastu on idanaabrite erinevad klubid tundnud seetõttu huvi hiljemgi. Seni on Cretu Venemaale naasmist aga edasi lükanud, sest kosilased pole olnud päris sellisest puust nagu tema viimased koduklubid Belgorod ja Rzeszow.

Ühtpidi oleks Kemerovosse minek iga treeneri jaoks justkui muinasjuttu sulandumine, sest klubi on värske Venemaa meistrina oma ajaloo tipul ja mängib uuel hooajal esmakordselt Meistrite liigas. Teisalt on Sammelvuo eduka töö jätkamine suur väljakutse, sest Kemerovo ei liigitu maailma jõukamate klubide sekka.

Tööstuslinnana tuntud Kemerovo asub pealegi Euroopast tuhandete kilomeetrite kaugusel, mis tähendab iganädalaseid pikki reise nii Venemaa liigas kui eurosarjas. Vaevalt Cretu asukohale tuginedes otsuseid langetab, küll aga pole kindel, kas tema lähim abiline Alar Rikberg sellist seiklust ette oleks valmis võtma.

Cretul lõpeb Eesti koondisega leping tänavuste Euroopa meistrivõistluste järel, ent edu korral pole välistatud, et talle pakutakse uut kontrahti, mis kestaks kuni koduse 2021. aasta EM-i lõpuni. Koondises jätkamine ei välistaks aga teatavasti klubitööd.

scroll to top