fbpx
Close

Väljakul neli temporündajat ja 16-aastane sidemängija – Tartu naiskond tegi Riias esimesi katsetusi

Tartu naiskond Riia turniiril. Esiplaanil noor sidemängija Liisa-Lotta Jürgenson. | Foto: TÜ/Bigbank

Naiste Eesti võrkpalliliiga kevadised finalistid Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse katsusid nädalavahetusel Riias jõudu lõunanaabritega. 

Jõudu oli seekord rohkem lätlastel. Turniiri võitis Marupe, kes oli antud turniiriks saanud kokku parima koosseisu eesotsas tuntud rannavõrkpalluri Marta Ozolinaga. Teise koha teenis turniiri võõrustanud Riia naiskond, kolmas oli Tartu ja neljas TalTech. Eestlaste omavahelise matši võitis Kristjan Kaisi poolt juhendatav Tartu 3:1.

“Tooksin esile meie 16-aastase sidemängija Liisa-Lotta Jürgensoni, kes oli Liis Noormetsa puudumisel väljakul kogu turniiri,” ütles klubi mänedžer ja abitreener Hendrik Rikand Võrkpall24’le. “Liisa sai hästi hakkama ja oli treenerite jaoks kindlasti kõige suurem üllataja. Ta on sidemängijana tegutsenud alles poolteist aastat ja pole veel noortekoondistki esindanud. Samuti võiks välja tuua Renate Pika, kes tegi nurgaründajana tõsise avalduse ka tulevikus põhikoosseisus väljakule pääsemiseks. Üleüldse oli nelja pallitrenni järel näidatu positiivne.”

Tartu mängis Riias pooliku koosseisuga. Liis Noormetsa ja äsja Eesti koondisega EM-finaalturniiri seljataha jätnud Ingrid Kiiski segavad pisivigastused, samuti jäid turniirilt eemale emarolliga ametis olevad Ann Starkopf, Marje Rosenblatt, Kerttu Lääne ja Kadi Kalm. Mitmete põhitegijate puudumisel said Riias palju mänguaega seetõttu kõik kaasas olnud naised ja neiud: sidemängija Jürgenson, nurgaründajad Renate Pikk, Laura Laas ja Annabel Huik, temporündajad Mari Arak, Laura Reiter ja Katariina Vengerfeldt, diagonaalründaja Ingris Suvi ning liberod Mailis Pajumägi ja Siiri-Mari Sikk. Et Pikk ja Laas tegutsesid veel mullu temporündajatena, võib öelda, et kohati olid Tartul korraga väljakul suisa neli temporündajat.

Tartu naiskonna turniiri jäid varjutama 20-aastase Huigi hüppeliigesevigastus ja kogenud Suvi põlvetrauma. Millegi väga tõsisega ei tohiks kummagi puhul õnneks tegu olla.

Järgmine korralik kontrollturniir on naisi ees ootamas septembri viimasel nädalavahetusel, kui Tartu võõrustab TalTechi, Tallinna Ülikooli ja lätlaste RSU-d.

scroll to top