fbpx
Close

Välk selgest taevast: Friedrichshafeni kodusaal lammutatakse maha!

Martti Juhkami Friedrichshafeni pikaaegses kodusaalis rünnakul. | Foto: VfB Friedrichshafen Volleyball

Saksamaa võrkpallihiidu, Martti Juhkami koduklubi Friedrichshafenit tabas täna ootamatu uudis: meeskonna kodusaal ZF Arena lammutatakse maha.

“See on välk selgest taevast ka meile. Ehitusjärelvalve käis uurimas, misjärel selgus, et ei olda 100 protsenti kindel, et kandvates talades pole tekkinud aastatega roostet. Saali katus on erilise arhitektuuriga (nõgus),” kommenteeris Juhkami olukorda Facebooki Võrkpalligrupis.

ZF Arena ehitati 1960ndatel messikeskusena, kuid tehti hooajal 2003-04 ümber spetsiaalseks võrkpallisaaliks ja Friedrichshafeni koduks. Klubi poolehoidjatele armsaks saanud hallis mängiti sadu Saksamaa kõrgliiga mänge ja kümneid Meistrite liiga lahinguid. Näiteks Friedrichshafeni endine mängija Oliver Venno krooniti just ZF Arenal Saksamaa meistriks.

“Esmaspäevast paneb maja uksed kinni ja lammutatakse maha. Kõik büroohooned ja muu läheb samuti kinni. Seal oli ka neli saali koolile. Suur jama ja segadust palju,” selgitas 32-aastane Juhkami.

Juhkami sõnul näeb värske plaan ette, et meeskond hakkab mänge pidama ühes teises messikeskuses, kus on kõik vajalikud tingimused võrkpallimängude pidamiseks ja 2000-pealise publiku võõrustamiseks olemas. Tõsi, üksnes saalipõranda maha panemine pidavat maksma 100 000 eurot. Pikas plaanis on kavas ehitada võrkpalluritele aga uus saal.

ZF Arena. | Foto: klubi koduleht

Wir haben heute keine guten Nachrichten. Die ZF Arena wird geschlossen. Für immer. Die Stadt Friedrichshafen hat uns…

Posted by VfB Friedrichshafen Volleyball on Reede, 25. September 2020

scroll to top