fbpx
Close

Vanker kiidab konkurenti: minu blokist polnud kasu – ta lõi üle selle pallid maha

Renet Vanker ja Märt Tammearu võrgu kohal võitlemas palli ja punkti eest. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tallinna Selveri sidemängija Renet Vankeri hinnangul on Eesti võrkpalliklubidest hooaja alguse põhjal kõige paremat mängu näidanud Tartu Bigbank, kellele pealinnaklubi kaotas eile võõrsil 1:3 (23, -22, -14, -19).

Võrkpall24 uuris Vankerilt pärast kohtumist, kas Tartu mängis seekord Selveri jaoks lihtsalt liiga hästi? “Jah, tuleb tõdeda, et Tartu oli tõesti päris hea. Nad surusid meid serviga kõvasti. Jäime võrgust kaugele ja ei saanudki oma rünnakut käima. (Märt) Tammearu lõi lihtsalt kõik pallid maha. Minu blokist polnud mingit kasu.”

Sidemängija hinnangul olid just Tartu rünnakud seekord need, mis kahe meeskonna osas vahe sisse tegid. Tammearu tõi lõpuks üleplatsimehena 25 punkti (+20).

“Ma arvan, et (Kert) Toobal ei tõstnud võrku eriti tühjaks, kui tagaliinirünnakuid mitte arvestada. Nurkades saime me üldiselt nende rünnakutele kahese bloki ette, aga Tammearu lõi üle selle pallid maha lihtsalt. Seal polnudki midagi teha,” nentis 21-aastane Vanker.

Kas Selver võib oma novembrikuise mängupildiga rahul olla? “Meil on nii nagu enamikes võistkondades: kui kõik toimib, on ka kõik super. Seekord esimeses geimis meie servi vastuvõtt toimis ja saime ka geimivõidu kätte, sama oli hiljuti TalTechiga mängides. Aga kui servi vastuvõtt kaob ühel hetkel ära, siis jääme hätta. Ma arvan, et vastuvõtt ongi meie kõige nõrgem koht hetkel.”

Hooaja alguses on olnud palju juttu Selveri uuest diagonaalründajast, 22-aastasest tšehhist Matej Šmidlist, kes on kohati mänginud väga heal tasemel. Kuidas Vanker meeskonnakaaslast hindab? “Ta on heal päeval väga hea, aga stabiilsust on veel kõvasti juurde vaja. Tal on mõned rünnakusuunad puudu, lisaks napib veel mängutarkust.”

Kes on Vankerile aga tänavu koduse liiga meeskondadest parima mulje jätnud?  “Tänase (eilse – toim.) põhjal Tartu. Ma ei ütleks, et see väga üllatav on. Ma usun, et nad on stabiilsed hooaja lõpuni välja ja nendega saabki raske olema,” vastas Vanker, kelle sõnul on ka Selver võimeline tänavu tiitlite eest heitlema.

scroll to top