fbpx
Close

Varajase sünnipäevakingi saanud Ennok: võime EM-i loosiga väga rahule jääda

Anu Ennok. | Foto: Vincent Desessard

Eesti võrkpallinaiskonna üks staažikamaid mängijaid, Prantsusmaa kõrgliigas leiba teeniv Anu Ennok jäi EM-finaalturniiri loosi tulemustega väga rahule.

Eesti koondis sattus C-alagruppi koos Ungari, Hollandi, Horvaatia, Aserbaidžaani ja Rumeeniaga. Meie alagrupimängud toimuvad Budapestis.

“Võime grupiga igal juhul väga rahul olla, sest A- ja B-grupp on mitu korda tugevamad,” rõõmustas Ennok. “Kui meie tugevusgrupist hakati naiskondi alagruppidesse loosima, siis lootsimegi koos teiste tüdrukutega just C-gruppi sattuda.”

Kõige enam vedas Eestil just korraldajamaaga, sest Ungari pole tasemelt võrreldav maailma tippu kuuluvate Poola ja Türgiga.

“Ungari oli korraldajamaadest kõige parem variant. Viimati mängisime nendega 2016. aastal, kui kaotasime kohtuniku eksimuse abiga 2:3,” meenutab Ennok.

“Holland on klass omaette ja läheb medali eest mängima. Ka aseritel on palju kõrgel tasemel mängijaid. Aga ülejäänud naiskondadega ehk Ungari, Rumeenia ja Horvaatiaga võiksime heal päeval mängida küll ilmselt. Peamine on ikkagi just see, et me ise oma parimat mängu suudaksime EM-il näidata.”

Ennok, kes jäi ise EM-valikturniiri otsustavatest mängudest eemale, usub, et noor Eesti naiskond võib seitsme kuuga oma taset ka veidi tõsta.

“Me mängisime viimases mängus Soome vastu kaks geimi juba väga ilusat võrkpalli. Kui seda taset hoida ja natuke juurde panna, siis oleks väga hästi. Kuna nii paljud Eesti naised mängivad tänaseks juba välismaal, siis usun, et hooaja teine pool aitab neil veelgi paremateks mängijateks saada. Omavahelistes jutuajamistes on see mitmeid kordi läbi käinud, et kõik pingutavad EM-i nimel täiega ka koduklubides. Meil on üks ühine suur eesmärk.”

Ülehomme 27. sünnipäeva tähistav Ennok tunnistab, et EM-finaalturniirile pääs ei luba tal vähemalt kuni sügiseni karjääri lõpetamisele isegi mõelda.

“Jalg on juba päris heas seisus, kuigi treener hoiab mind veel tagasi, sest üks vale liigutus võib tähendada järjekordset kuue nädala pikkust mängupausi. Kiirus ja hüpe pole veel sellised, nagu olema peaksid, aga see on vigastusest taastudes ka loomulik. Õnneks paranen tervisemuredest jätkuvalt üsna kiiresti,” ütleb nurgaründaja, kes võib reedeses liigamängus juba Nancy algkoosseisu naasta.

Lõpetuseks annab Ennok aimu, mida tähendas Eesti naiskonna finaalturniirile jõudmine väljaspool Maarjamaad.

“Eesti koondisele elatakse kaasa näiteks meie Prantsusmaa klubis (Ennok mängib Nancy’s koos teise Eesti koondislase Liis Kullerkannuga – toim.). Samuti helistas mulle ja soovis õnne endine treener Saksamaalt, kes on oma rahvusnaiskonna abitreener. Meie saavutus on võrkpalliringkondades suur asi, sellest ollakse teadlikud,” lisas Ennok.

Loe ka: Eesti naiskond sattus ajaloolises EM-finaalturniiri loosis huvitavasse alagruppi

scroll to top