fbpx
Close

Värske kinnitus: Eesti pallimänguajaloo üks erilisemaid matše jõuab siiski ka telepublikuni!

Eesti rahvusnaiskonna poolehoidjad võivad rõõmustada, sest ülehomne mäng jõuab Kanal 12 vahendusel eetrisse. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskond peab kolmapäeval Hämeenlinnas otsustava EM-valikmängu Soomega, kus selgub, kas meie pallimängunaiskond pääseb esmakordselt tiitlivõistlusele või mitte.

Enne viimast vooru on kõik naiskonna endi kätes. Juhul kui me võidame edasipääsu juba kindlustanud Soomet, on koht finaalturniirile tagatud. Ka kaotuse korral võivad Andrei Ojametsa hoolealused veel edasi pääseda, kuid selleks peab Rootsi võitma teises mängus Tšehhit.

Võrkpall24.ee poole on täna hommikupoolikul pöörunud mitmed võrkpallisõbrad, kes imestavad: meie naiskond on tegemas Eesti spordiajalugu, aga televaatajateni ei jõua isegi nende otsustavad mängud. Uurisime olukorda Eesti Meedia peaprodutsendilt Marko Kaljuveerilt.

Marko, Eesti Meedial on võrkpalliliidu koostööpartnerina meie koondiste teleülekannete õigused ja ühtlasi moraalne kohustus meeskonna ja naiskonna tähtsamad mängud rahvani tuua. Kas kolmapäevane Soome – Eesti kohtumine jääb taas telepublikul nägemata, nagu ka eilne Eesti – Rootsi lahing?

Aga me ju näitame seda mängu.

Telekavas ei leia eelseisvast kohtumisest kriimu ridagi.

Me näitame mängu Postimehe veebis.

Eestis elab jätkuvalt palju inimesi, kes ei kasuta internetti. Kas taoline ajaloolise maiguga mäng ei peaks olema igal juhul ka teles nähtav?

Ma ei oska seda öelda (kas peab või ei pea olema). Oleneb, mis kvaliteediga ülekanne tehakse. Soomlased teevad vist veebiülekannet, aga veebitoodang on kvaliteedi poolest täiesti teine asi kui teles vaja. Ma pole uurinud neid asju, tulin äsja Otepäält (nädalavahetusel tegi Eesti Meedia ülekandeid kahevõistluse MK-etapist). Võtan soomlastega ühendust.

(Kaljuveer helistab kolme minuti pärast tagasi.) Soomlaste veebiülekande kvaliteet on korralik. Paneme mängu kolmapäeval Kanal 12 eetrisse. Ülekanne algab kell 18.25.

Tabeliseis enne viimast vooru (võite, kaotusi):
1. Soome 4-1 (11 p)
2. Eesti 3-2 (9 p)
3. Tšehhi 2-3 (8 p)
4. Rootsi 1-4 (2 p)

*Esmalt loetakse võite, seejärel punkte.

scroll to top