fbpx
Close

Vastsed liitujad vedasid Saaremaa võiduni, Pärnu oli hädas nii servil kui ka blokis

Brasiillased Eder Levi Kock ja Daniel Maciel pärast mängu rõõmsal ühispildil. | Foto: Pärnu VK

Pärnus läksid eile ehk täpselt nädal enne uue hooaja algust vastamisi eelmise aasta karikavõitja Saaremaa ja valitsev meister Pärnu. Mängu võitsid külalised 3:1 (23, 22, -25, 16).

Saaremaa tulemuslikem oli Brasiilia diagonaalründaja Daniel Maciel 14 punktiga (+7). Eduka debüüdi tegi Urmas Tali käe all Austraalia koondise temporündaja Beau Graham, kes sai kirja suisa 5 blokki ja kogus 11 punkti (+8). Eesti koondisest naasnud Rauno Tamme lisas 7 (+3), Markus Uuskari 6 (+3) ning Reto Giger ja Mart Toom 5 punkti (vastavalt +5 ja +2). Kuuba nurgaründaja Javier Jimenez realiseeris 21 tõstest vaid 3 (14%) ja piirdus 4 punktiga (-1). Võrreldes möödunud nädalavahetusel toimunud Tartu kontrollturniiriga, kus Saaremaa jäi viimaseks, oli meeskonna mängupilt tänu kahele täiendusele (Graham ja Tamme) juba selgelt parem.

Pärnu resultatiivseim oli 11 punktiga (0) britt Robert Poole, ent Avo Keele meeskonna parimaks võib pidada 18-aastast temporündajat Mattias Rahuojat, kes realiseeris 13 tõstest 9 (69%) ja kogus 10 punkti (+7). Nurgamehed Tony Tammiksaar ja Taavet Leppik lisasid 9 punkti (+2 ja 0). Koondisest naasnud libero Silver Maari vastuvõtuprotsent oli mängu parim, 56 protsenti.

Meeskondlikult oli Pärnul parem nii rünnak (39% – 35%) kui ka servi vastuvõtt (49% – 33%), ent blokis (14 – 5) ja servil (12 – 4) kogusid saarlased vastastest kolm korda rohkem punkte.

Ainsad mehed, kes eile väljakul ei käinud, olid Saaremaa sidemängija Artis Caics ja Pärnu temporündaja Eder Levi Kock, kes taastub põlveoperatsioonist.

Juba täna kell 19.00 võõrustab Saaremaa Kuressaares Tartu Bigbanki, kelle ridades võivad väljakule joosta nii Kert Toobal kui ka Rait Rikberg.

Statistika.
scroll to top