Vastuvõtul hädas olnud Eesti kaotas ka Horvaatiale

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond jätkas mängudega Euroopa Kuldliigas, kui alagrupiturniiri teises kohtumises kaotati 1:3 (26:24, 20:25, 13:25, 21:25) Horvaatiale.

Avavoorus mängis Eesti Hispaaniaga ja pidi vastasele 1:3 alla vanduma. Horvaatia pidas viiegeimilise matši Hollandiga ning pidi samuti vastase 3:2 paremust tunnistama.

Võrreldes Hispaania mänguga tegi Eesti koondise peatreener Gheorghe Cretu algkoosseisus kaks muudatust. Andrus Raadiku asemel alustas Rauno Tamme ja Henri Treialit asendas Timo Tammemaa.

Horvaatia alustas mängu selgelt paremini, minnes 4:1 ja 7:3 juhtima. Esimese geimi keskosas juhtis Horvaatia veel 5 punktiga, kuid Kristo Kollo ründelöök tõi jalule 20:20 viigi. Lõpupunktide heitluses näitas kindlamat mängu meie võistkond ja Hindrek Pulga blokk lõpetas vaatuse 26:24 Eesti kasuks.

Teises geimis läks Eesti paari punktiga juhtima, kuid võõrustajad mängisid vahe kiiresti tagasi. Horvaadid läksid ise geimi keskel paari punktiga juhtima ja edu enam käest ei antud. ja võitsid geimi 25:21. Mänguseis 1:1.

Kolmandat geimi alustas Eesti kohutavalt, kui Horvaatia haaras 8:2 eduseisu. Kaotusseis aina suurenes ja Cretu üritas vahetustega edu tuua. Paraku tulutult. Horvaatia tegi Eesti vastu hävitustöö – 25:13.

Neljandat geimi alustas diagonaalründaja positsioonil Märt Tammearu. Horvaatia suutis kohe mõnepunktilise edu sisse mängida ja seda hoiti kuni lõpuni. Geim 25:21 Horvaatiale ja seega kogu mäng võõrustajatele 3:1.

Eestile tõi kõige rohkem punkte Kristo Kollo (17, kasutegur +9). Keegi teine kahekohalise punktisummani ei küündinud. Eesti vastuvõtt oli 44%, rünnak 43%, lisa saadi 9 bloki ja 2 ässa näol.

Võõrustajate parimaks kerkis Leo Andric 25 silmaga (+14). Horvaatia vastuvõtt oli 61%, rünnak 53%, lisaks saadi 7 sulustamist ja löödi 7 ässa.

Eesti peab kolmanda vooru kohtumise Tartus, kui kell 20.00 võõrustatakse Hollandi koondist. Mängust teevad otseülekande nii Kanal12 kui ka Postimees.