Veerandfinaalide eelvaade | Milline on iga klubi edasipääsušanss ja kas Rakvere valmistab ette järjekordset suurüllatust?

Diagonaalründaja Taavi Nõmmistu on nii antud pildil kui Rakvere mänguplaanis kesksel kohal. | Foto: klubi koduleht

Credit24 Meistriliigas on kätte jõudnud hooaja kulminatsioon. Võrkpall24.ee võttis Eesti-Läti ühisliiga play-off’i veerandfinaalpaarid ette ja hindas iga võistkonna võiduvõimalusi.

Märtsi esimesel nädalavahetusel Tartus toimuvale nelja meeskonna finaalturniirile pääsemiseks tuleb võita veerandfinaalis vastast kahel korral.

Tartu Bigbank (1.) – TalTech (8.), esimene mäng täna kell 19.00 Tallinnas.

Omavahelised liigamängud:

22. november Tartus: Tartu võitis 3:0 (21, 25, 22)
16. veebruar Tallinnas: Tartu võitis 3:0 (21, 15, 22)

Võiduvõimalused: 90% vs 10%

Pole küsimustki: Tartu on selle paari suurfavoriit. Andrei Ojametsa hoolealused võitsid põhiturniiri ja olid ainsad, kelle vastu TalTech põhiturniiril ainsatki geimi kätte ei saanud. Tõsi, Tartu pole viimasel ajal kõige paremat minekut näidanud ning üks nende põhimehi Mart Naaber jääb vigastuse tõttu seeriast eemale, ent kahe mängu kokkuvõttes ei tohiks üllatust siiski sündida, sest paberil on nad selgelt üliõpilasmeeskonnast võimsamad. Tartu peamine ülesanne saab olema TalTechi diagonaalründaja Mihkel Nuuda elimineerimine, sest põhiturniiril oli just tema kogu liiga resultatiivseim mängija. Kui see õnnestub, läheb Tartu paarist kindlalt edasi.

Saaremaa VK (2.) – Jekabpilsi Luši (7.), esimene mäng neljapäeval kell 20.00 Jekabpilsis.

18. novembril Jekabpilsis: Saaremaa võitis 3:0 (14, 20, 21)
3. veebruaril Kuressaares: Saarema võitis 3:1 (12, -22, 18, 22)

Mulluse võrkpallihooaja suveräänne valitseja Saaremaa Võrkpalliklubi alustas uut tõusu detsembri teises pooles, kui krooniti teist aastat järjest Eesti karikavõitjaks. Hiljuti võetud 3:1 võit Tartu üle kergitas Urmas Tali hoolealused nii mõnegi asjatundja hinnangul juba peamisteks kullapretendentideks. Saaremaa vastane Jekabpils pole aga nõrguke, mida kinnitavad nende tänavused võidud liiga esimese poole klubide Pärnu, Tallinna Selveri, Rakvere ja Riia üle. Jekabpilsi eest on teinud suurepäraseid mänge noor temporündaja Vladislavs Blumbergs, ent kokkuvõttes ei tohiks saarlased Läti teise klubi taha siiski komistada.

Riia Tehnikaülikool (3.) – Rakvere VK (6.), esimene mäng neljapäeval kell 19.00 Rakveres.

29. septembril Rakveres: Riia võitis 3:1 (24, -17, -22, -18)
19. jaanuaril Riias: Riia võitis 3:0 (23, 25, 18)

Võiduvõimalused: 70% vs 30%

Kas Rakvere on võimeline valmistama ka tänavu suurüllatuse? Tunamullu krooniti Lääne-Virumaa klubi mäletatavasti vastupidiselt ootustele Balti meistriks ning mullu üllatati just veerandfinaalis Tartu Bigbanki. Riia Tehnikaülikool on mänginud tänavu üle ootuste hästi – meeskonda veab paari aasta eest Pärnusse suurte lootustega palgatud Aleksanders Avdejevs (plaani rikkus pikk vigastuspaus) -, samas pole nad tegelikult siiski nii tugevad kui Tartu, Saaremaa või Pärnu. Rakvere võistkonnas on tasemel mängijaid tänavu ehk rohkemgi kui eelnevatel hooaegadel, samas jätsid nende esitused põhiturniiril selgelt soovida. Riia on seega paari favoriit, ent kui Rakvere peaks saama kogenud meeskonnale omaselt tähtsatel hetkedel oma mängumootori käima, võib neil tekkida arvestatav šanss veel ühe üllatuse valmistamiseks. Peatreener Andres Toode peab lihtsalt uskuma oma meeskonda ja andma mängijatele väljakul võimalikult palju vabadust, et riialasi loovusega üllatada.

Pärnu Võrkpalliklubi (4.) – Tallinna Selver (5.), esimene mäng neljapäeval kell 18.00 Tallinnas.

16. novembril Tallinnas: Pärnu võitis 3:2 (20, -22, 20, -20, 22)
15. veebruaril Pärnus: Pärnu võitis 3:2 (-20, 18, 23, -18, 15)

Võiduvõimalused: 65% vs 35%

Pärnu hooaeg on kulgenud suurte tõusude ja mõõnadega. Kohati paistab, et meeskonna mäng sõltub justkui täielikult ühest mehest ehk Taavet Leppikust. Kui nurgaründaja kohal tegutsev Leppik on tervena väljakul, töötab meeskonna mäng õlitatult, kui teda aga pole, longatakse mõlemat jalga nii servi vastuvõtul kui rünnakul. Veerandfinaalseeria alguseks on Leppik taastunud järjekordsest viirushaigusest, mis annab Pärnule enesekindlust kindlasti juurde. Ka Saaremaalt laenule võetud Siim Ennemuisti paranemine tekitab Avo Keele mänguplaani ühe märgatava lisakäigu. Et ka leegionäride trio Chizoba Neves Atu, Ilja Kovalov ja Toms Švans on tegelikult võimelised mängima väga heal tasemel, ei tohiks justkui Selveril nende vastu võimalust tekkida. Ent tänavune hooaeg on näidanud vastupidist. Selveri soomlasest juhendaja Aapo Rantanen on suutnud panna noored mehed mängima kiiret ja ilusat võrkpalli, millele vasturohu leidmine on kujunenud keeruliseks kõigile koduse liiga meeskondadele (ka Pärnu võitis neid mõlemas mängus väga napilt). Favoriidikoormat kannab selles paaris siiski Pärnu, kes peaks kahe võiduni peetavas seerias oma võimsuse ja kogemusega asjad ära otsustama.