Veerandfinaalseeria avavaatus lõppes üllatustulemusega

Albert Hurt, Renet Vanker, Oliver Orav ja Timo Lõhmus rõõmustamas punktivõidu üle. | Foto: Gertrud Alatare/Tallinna Selver

Eile tehti Eesti meistrivõistlustel algust esimese veerandfinaalseeriaga, kui Tallinna Selver alistas koduväljakul ootamatult kindlalt 3:0 (19, 19, 18) Rakvere Võrkpalliklubi.

Kui põhiturniiril kaotas Selver Lääne-Virumaa meeskonnale kahel korral – tõsi, mõlemal puhul oli pealinnaklubil ka puudujaid -, siis eile ei jäetud külalistele mingit võimalust. Põhiturniiri neljandana lõpetanud Selver domineeris kogu kohtumist ja võttis ühe hooaja veenvama võidu. Mäng kestis vaid tund ja 20 minutit.

Selveri mängu vedas suur kolmik Oliver Orav, Timo Lõhmus ja Albert Hurt, kes tõid vastavalt 18 (+16), 9 (+8) ja 8 (+4) punkti. Selveri vastuvõtt oli 59%, rünnakuid lahendati 48-protsendiliselt, blokist saadi 8 ja serviga 2 punkti (eksiti 11 pallingul). Rakvere edukaimaks kerkis 15 punktiga (+12) Markus Uuskari, Karl Maidle lisas 13 silma (+5). Rakvere vastuvõtt oli 48% ja rünnak 43%, blokipunkte saadi 2 ja servilt punkte ei tulnud. Rakvere üks liidreid, hiljuti hüppeliigest vigastanud Andris Õunpuu ei mänginud.

Endine tippmängija Rivo Vesik pani seega täppi, kui ütles eilses “Kuldses geimis”, et seeria otsustajateks kujunevad Orav ja Õunpuu. Nii eile läkski: Orav oli Selveri parim, Õunpuu aga Rakveret aidata ei saanud.

Seeria teine kohtumine toimub pühapäeval kell 18.00 Rakvere spordihoones. Kui Rakvere suudab seeria viigistada, toimub kolmas mäng esmaspäeval Tallinnas.

Teises veerandfinaalpaaris on vastamisi Pärnu Võrkpalliklubi ja TalTech, seeria avamäng toimub täna. Kõik veerandfinaalid on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel. Tartu Bigbank ja Saaremaa pääsesid põhiturniiri parematena otse poolfinaali.