fbpx
Close

Veidikenegi parema loosiõnne korral olnuks saarlastel võimalus eurosarjas väga kaugele purjetada

Siim Põlluäär, Rauno Tamme ja Mihkel Tanila eilses mängus prantslastega. | Foto: CEV

Saaremaa Võrkpalliklubi eurohooaeg sai eile läbi, kui kahe mängu kokkuvõttes kaotati Prantsusmaa tipule Poitiers’le. Ent mis olnuks, kui…

Juhul kui Saaremaa suutnuks prantslasi üllatada, ootaks meid tugevuselt kolmanda eurosarja kaheksandikfinaalis ees ilmselt Rovaniemi (Team Lakkapää), kes alistas avamängus võõrsil Sofia Levski 3:1. Jah, ühtpidi on Soome liiga üleüldine tase küll kindlasti Eesti omast veidi tugevam, kuid teisalt paikneb Rovaniemi liigatabelis hetkel alles kuuendal positsioonil, kaotust liidrile juba üle 20 punkti. Tiitlipretendentideks ei pea neid keegi, sest kuldmedalisti peaksid kõigi eelduste kohaselt välja selgitama tiitlikaitsja Sastamala VaLePa ja Andrus Raadiku koduklubi Savo Volley. Ka Rovaniemi medalile jõudmine oleks pigem üllatus.

Isegi eurosarja veerandfinaalis poleks Saaremaa oponent võrreldav Poitiers’ga, sest vastamisi tuleks minna juutide Kfar Saba, austerlaste Grazi, belglaste Leuveni või bulgaarlaste Sofia CSKA-ga. Avamängus võitis Kfar Saba Grazi 3:0 ja Leuven Sofiat 3:1. Ükski nimetatud nelikust poleks Saaremaa vastu selge favoriit. Alles poolfinaalis peaksid saarlased rinda pistma Vana Maailma tipuga, sest vastu tuleks suure tõenäosusega Gheorghe Cretu endine koduklubi Belgorod.

Kokkuvõtteks võib seega tõdeda, et loosiõnne polnud tänavu eurosarjas kummalgi Eesti klubil. Nii Saaremaa kui Pärnu, kes mängib täna korduskohtumise itaallaste Monzaga, pidid kohe põhiturniiri avaringis minema vastamisi Euroopa tippliigade klubiga, keda kahe mängu kokkuvõttes on äärmiselt raske üllatada. Kokku osaleb CEV Challenge Cupil aga vaid viis (!) sellisel tasemel meeskonda: lisaks Poitiers’le ja Monzale veel venelaste Belgorodi Belogorje ning türklaste Ankara Ziraat Bankasi ja Ankara Maliye Milli Piyango. Türgi klubid läksid seejuures juba avavoorus omavahel vastamisi, mis tähendab, et järgmistesse ringidesse jõuab veelgi rohkem Euroopa keskmikke, kelle hulka võinuks veidikenegi parema loosi korral ka meie meeskonnad kuuluda.

Vaata ka: MINIDOKK | Mida räägib Urmas Tali euromängu eel, ajal ja järel ehk üks päev Saaremaa Võrkpalliklubiga

scroll to top