fbpx
Close

Venemaa põhipommitaja Mihhailov jääb EM-ilt kõrvale

Maksim Mihhailov rünnakul. Septembris EM-il teda mängimas ei näe. | Foto: FIVB

Venemaa koondise soomlasest peatreener Tuomas Sammelvuo avalikustas 15-liikmelise koondise, kes koguneb homme alustamaks ettevalmistusi EM-finaalturniiriks. Olulisima puudujana jääb suurturniirilt kõrvale 33-aastane diagonaalründaja Maksim Mihhailov.

Tokyo olümpiamängudelt hõbemedalitega koju naasnud Venemaa koondis ei saa pikalt puhata, sest juba 2. septembril pannakse pall mängu Euroopa meistrivõistlustel, kus avavoorus astutakse lahingusse tugeva Türgi koondise vastu. Üle lahe Tamperes mängivad lisaks eelmainitutele ka võõrustaja Soome, Põhja-Makedoonia, Hispaania ja Holland.

Venemaa koondise peatreener Tuomas Sammelvuo kutsus finaalturniiriks ettevalmistavasse treeninglaagrisse 15 meest. Tamperesse sõitmiseks peab Sammelvuo ühe mehe maja jätma, sest EM-ile lubatakse 14 meest. Võrreldes hõbedaga lõppenud olümpiaturniiriga, on meeskonnas üks oluline kadu: eemale jääb Londoni olümpiavõitja ja 2-kordne Euroopa meister Maksim Mihhailov.

“See, et Maks (Mihhailovi hüüdnimi – toim.) meiega EM-il ei mängi, on muidugi suur kaotus. Peame kogu võistkonnaga mõtlema, kuidas oma mängu muuta. Ma loodan, et me saame hakkama,” sõnas võistkonna kapten, sidemängija Igor Kobzar väljaandele sports.ru.

scroll to top