fbpx
Close

Venemaa sai uue võrkpallimeistri, Cretu ja Fasini samuti medalil

Novosibirski Lokomotiiv. | Foto: CEV

Venemaa meeste võrkpallimeistriks krooniti tänavu esimest korda klubi ajaloos Novosibirski Lokomotiiv.

Neljandat hooaega legendaarse bulgaarlase Plamen Konstantinovi poolt juhendatav Novosibirsk võitis Venemaa meistrivõistlustel 14 meeskonna osalusel toimunud põhiturniiri, kogudes 19 mänguga 16 võitu ja 47 punkti. Et koroonaviiruse puhangu tõttu jäi play-off poolikuks, otsustasid liiga juhid medalid välja anda põhiturniiri tulemuste põhjal.

Novosibirski meeskonnas mängis lõppenud hooajal kaks leegionäri, Poola sidemängija Fabian Drzyzga ja Serbia nurgaründaja Marko Ivovic. Klubi edu taga olid aga paljuski kogenud venelased eesotsas 31-aastase Sergei Saviniga.

Hõbemedalid saadetakse veel mõned aastad tagasi maailma võrkpalli valitsenud Kaasani Zeniidi meeskonnale (44 p), pronksised autasud saavad aga Gheorghe Cretu, Mirko Fasini ja tiitlikaitsja Kemerovo Kuzbass (42 p). Kolme punkti kaugusele jäid medalist nii Moskva Dünamo, Peterburi Zeniit kui ka Novõi Urengoi Fakel.

Kui Venemaal kuulutati hooaeg lõppenuks, siis eurosarjades, kus ka mitmed idanaabrite klubid tänaseni suures mängus püsivad, pole jätkuvalt lõplikku otsust selles osas tehtud.

scroll to top